Економіка

Приватна компанія «Нафтогаз України» продає не тільки газ

Приватна газопостачальна компанія «Нафтогаз України» розпочала торгівлю побутовою технікою. Так, вам не почулось. Саме з такою новиною компанія надсилає листи своїм споживачам газу.

Магазин має назву «Нафтогаз tech» та розміщений на сайті самого «Нафтогазу» — tech.gas.ua.

naftogaz

НАК «Нафтогаз України», як зазначено на його сайті, є найбільшою державною компанією України, наразі її очолює Олексій Чернишов, який змінив на цій посаді Юрія Вітренка. Засновником та єдиним акціонером компанії є держава.

Однак газопостачальна компанія «Нафтогаз» є приватною, як зазначено у її фінансовій звітності. Директор — Бєляєв Сергій Миколайович. Засновником компанії зі 100% долею є дочірня компанія «ГАЗ УКРАЇНИ «НАЦІОНАЛЬНОЇ АКЦІОНЕРНОЇ КОМПАНІЇ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ», зареєстрована за тією ж адресою, директор — Скриль Олексій Костянтинович. Ця компанія є також приватною.

naftogaz

Засновком останньої компанії є акціонерне товариство «НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ». За даними Youcontrol є державною власністю.

naftogaz

Щодо магазину побутової техніки, оператор магазину повідомив, що техніку продає не «Нафтогаз», а приватна компанія ТОВ «НРП», керівник компанії Андрій Юлдашев.

Ця ж компанія зазначена як представник відомої мережі побутової та електронної техніки MOYO.

Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «НРП» є Артюх Сергій Костянтинович та Стольніков Леонід Олімпійович, які також є в переліку власників акціонерного товариства «АЛЬТБАНК».

naftogaz

До власників АЛЬТБАНКУ також належить Волох Ігор Олегович, який має окрім українського громадянства, ще громадянство Кіпру та Білорусі.

Ігор Волох з 2005 по 2007 роки був заступником голови правління Райффайзен Банк Аваль. У 2007-2014 роках працював першим заступником голови правління Універсал Банку, а з 2016 року очолив правління Неос Банку (АльтБанк). З 21 грудня 2020 року Ігоря Волоха звільнено з посади голови правління за власним бажанням. Він залишається акціонером Альтбанку як власник 20,070967% акцій.

naftogaz

Щодо бенефіціарів ТОВ «НРП» Артюх Сергія та Стольнікова Леоніда, вони давно займаються торгівлею комп’ютерною технікою через мережу MOYO.

Також у 2018 році антимонопольний комітет України дозволив їм створити у Відні (Австрія) компанію «ERC Holding GmbH», що займається здачею в оренду комерційної нерухомості у Києві, Донецькій та Львівській областях; наданням банківських та фінансових послуг на ринку цінних паперів; оптовою та роздрібною реалізацією комп’ютерного та периферійного обладнання та програмного забезпечення; виробництвом та реалізацією олії, тваринних жирів, борошномельної та круп.

Щодо самого факту розміщення на сайті газового монополіста на піддомені приватного магазину техніки є питання. Якщо це законно, то чи можуть інші українські підприємці розмістити свої магазини, чи будь яку іншу інформацію про бізнес на сайті «Нафтогазу».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top