Новини

Зеленський провів телефонну розмову із Сі Цзіньпіном вперше з початку війни

Зеленский ОП 2023

Зеленський призначив посла у Китаї

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із лідером КНР Сі Цзіньпіном. Це була «тривала змістовна» розмова.

Про це Зеленський повідомив у Twitter. За словами президента, розмова була тривалою і змістовною.

«Вірю, що він, а також призначення посла України в Китаї дасть потужний поштовх розвитку наших двосторонніх відносин», — наголосив президент.

Про розмову лідерів двох країн повідомили і у Пекіні. У МЗС Китаю наголошують, що ініціатором була українська сторона. За словами представника президента України Сергія Никифорова, розмова тривала майже годину.

У Пекіні наголошують, що не створювали «кризу в Україні» і не є «учасником кризи». У відомстві наголошують, що «важливо створити сприятливі умови для політичного врегулювання «кризи»».

«Китай не сидітиме склавши руки, не підливатиме олії у вогонь і тим більше не використовуватиме ситуацію для власної вигоди», — сказав Сі Цзіньпін у розмові.

Китай направить свого спецпредставника з євразійських справ до України та інших країн для спілкування з усіма сторонами з питань врегулювання конфлікту.

Також представник МЗС КНР Хуа Чуньїн, коментуючи розмову, наголосив, що Китай послідовний і чіткий у своїй готовності розвивати китайсько-українські взаємини та стратегічне партнерство. Він додав, що обом сторонам потрібно продовжувати традицію взаємної поваги та щирості.

Президент Володимир Зеленський призначив послом України у Китаї колишнього міністра з питань стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

Указ було підписано 26 квітня — в день першої з початку війни РФ проти України телефонної розмови Зеленського з китайським правителем Сі Цзіньпіном.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top