Новини

Верховна Рада заборонила УПЦ МП в Україні

УПЦ

Верховна Рада України, на засідання 19 жовтня, своїм голосуванням заборонила діяльність релігійних організацій, які пов’язані з РФ, зокрема, мова йде про УПЦ МП.

Відповідний проект закону (№8371) у першому читанні підтримали 267 народних обранців. Варто зазначити, що проти висловилися 15 нардепів, два народних обранці — утрималися, а ще 17 — не голосували.

1 грудня 2022 р. президент Володимир Зеленський заявив, що Рада національної безпеки і оборони доручила уряду внести на розгляд парламенту законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих з центрами впливу у РФ релігійних організацій.

Цьому рішенню передували контррозвідувальні заходи СБУ у культових спорудах, на територіях монастирів та єпархій Української православної церкви Московського патріархату. У ході цих заходів було виявлено проросійську літературу; документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва низки єпархіальних структур; антиукраїнську діяльність служителів з закликами, зокрема, до «пробуждения матушки-Руси», виправдовуванням збройної агресії РФ в Україні.

19 січня 2023 р. в парламенті було зареєстровано урядовий проект закону №8371, яким передбачено унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти нашої держави.

Наприкінці вересня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що наразі у парламенті немає необхідної кількості голосів для заборони УПЦ МП.

Своєю чергою місцеві ради почали на своєму рівні приймати рішення про заборону на території своїх громад діяльності УПЦ МП.

На початку жовтня народний депутат від парламентської фракції «Голос» Юлія Клименко заявила, що у Верховній Раді зібрали необхідну кількість підписів за розгляд питання заборони діяльності УПЦ МП. Вона зазначила, що 226 підписів народних депутатів зібрано за внесення в зал на голосування заборони московської церкви.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top