Новини

У Верховному суді Нідерландів прийняли рішення повернути «скіфське золото» Україні

Музеї анексованого Криму намагалися це оскаржити

Верховний суд Нідерландів залишив чинним рішення Апеляційного суду Амстердама про передачу колекції «скіфського золота» Україні, яке роками було предметом судової тяганини в Нідерландах, повідомляє прес-служба суду.

Це означає, що музей Алларда Пірсона, в якому зберігалося «скіфське золото», має повернути колекцію Україні, а не музеям Криму, які відправили «скіфське золото» на виставку до Нідерландів незадовго до анексії півострова Росією.

Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення 9 червня 2023 року, ухвалене апеляційним судом Амстердама у жовтні 2021 року.

«Верховний суд відхилив касаційну скаргу кримських музеїв, таким чином рішення суду (апеляційного суду Амстердама. – Ред.) залишається в силі», – йдеться у рішенні.

Українська сторона привітала новину та пригадала, що судові баталії тривали майже 9 років.

Музей Алларда Пірсона в Амстердамі отримав об’єкти у тимчасове користування з чотирьох музеїв Криму у 2014 році. Коли Росія анексувала півострів, то виникло питання, кому музей має повернути «скіфське золото»: музеям в тимчасово окупованому Криму чи Україні.

14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні «скіфське золото», однак у січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення. Суд в Амстердамі в 2021 році ухвалив рішення на користь України.

«Кримські музеї» звернулися до Верховного Суду, який 9 червня постановив, що скарби є культурною спадщиною всієї України. Тепер, коли Верховний Суд ухвалив це рішення, суперечка нарешті завершилася.

«Рішення Верховного Суду поставило крапку в цій суперечці. Музей Алларда Пірсона має передати мистецькі цінності державі Україна, а не кримським музеям», – йдеться у рішенні суду.

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак написав, що суд Нідерландів:

«Судові баталії тривали майже 9 років. росія хотіла позбавити Україну культурного надбання. Зараз суд повністю відмовив у касаційній скарзі «кримських музеїв» і залишив в силі рішення апеляції, яким було задоволено позовні вимоги України.

Тріумф справедливості буде й в інших справах, які стосуються злочинів росії. Ми повернемо все, що належить нашій нації», – запевнив посадовець.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top