Новини

У ГУР розповіли про «план Буданова» і оборону Харкова. Відео

Кількість добровольців перевищила всі очікування

Харків готували до оборони по «плану Буданова» щонайменше за два-три тижні до російського вторгнення взимку 2022 року. Вже 23 лютого харків’янам видали першу зброю. Про це стало відомо з відео проєкту «Хоробрі серця» телеканалу «1+1».

За словами начальника ГУР МО України Кирила Буданова, для захисту Харкова та області від російських військ було ухвалено рішення заздалегідь перевезти вантажі зі зброєю в місто перед імовірним вторгненням.

«За два-три тижні перед початком бойових дій наші офіцери відправили партії стрілецького озброєння разом із гранатометами, зрозуміло, вибухівкою тощо в місто Харків для створення з місцевих, скажімо так, ополчення. Це допомогло», — розповів голова ГУР Кирило Буданов.

Розвідник із позивним «Віто» — один з офіцерів, відповідальних за реалізацію плану підготовки до оборони Харкова, зізнається, що всі дії були сплановані заздалегідь.

«Я зі своїм товаришем, він теж полковник, разом приїхали до Харкова ще до повномасштабного вторгнення — готуватися до оборони міста й області», — розповів він.

Стратегія, розроблена для захисту Харкова, була названа «планом Буданова».

«Командир викликав мене і мого колегу. І Буданов говорив. Ми зібралися — і в Харків. Завантажили дві машини зброї, боєприпасів. Приїхали в місто, зробили тайникові закладки. 23 лютого я видав першу зброю людям», — пригадав офіцер.

За його словами, кількість добровольців, які ставали на захист свого міста від російських  загарбників, перевищила всі очікування — привезеної зброї не вистачало.

«Не вистачало боєприпасів, гранат, РПГ. Те, що ми привезли, було розраховано на одну кількість добровольців, людей, які візьмуть у руки зброю. Але харків’яни показали себе зовсім по іншому. Довелося їх озброювати», — додав «Віто».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top