Новини

Польща змінила правила тимчасового захисту для біженців з України

Польша

Положення спецзакону про допомогу українцям у Польщі можуть продовжити лише до 30 червня 2024 року. Ті, хто планує залишитися у країні на довше, стали активніше подавати документи на оформлення посвідок на проживання.

Таке право дає робота чи свій бізнес у Польщі, розповіли у міграційній платформі EWL.

Як вплинуть зміни на біженців, які працюють у Польщі

Українські біженці, які хочуть і надалі залишатися в Польщі і мають роботу чи бізнес в цій країні, подаватимуть документи на посвідку на тимчасове перебування в Польщі (карту побиту), зазначає директор міжнародної рекрутації EWL Марцін Колодзейчик.

«Така можливість для громадян України зі статусом PESEL UKR є з 1 квітня 2023 року, якщо вони мають роботу, бізнес в Польщі або є висококваліфікованими працівниками», – пояснює експерт.

Деякі працевлаштовані українські біженці підписують трудові договори до закінчення легального перебування у Польщі (тимчасового захисту). Після його закінчення вони або можуть залишитися в Польщі, подавши на карту побиту, або повернутися чи виїхати в іншу країну ЄС.

«Більшість українських біженців та трудових мігрантів наразі підписують трудові договори на рік-два. Йдеться про тих, хто ухвалив рішення залишитися в Польщі на довше. Вони зараз користуються тимчасовим захистом, але згодом теж можуть подати документи на карту побиту», – звертає увагу Марцін Колодзейчик.

За його словами, українці стали активніше подавати документи на посвідку на тимчасове проживання ще у грудні, коли стало відомо, що Польща може не продовжити тимчасовий захист до 2025 року.

«Це саме ті, хто хоче залишитися на довше. Карта побиту для них дає гарантії легального перебування в країні від 1 до 3 років», – каже фахівець.

Чи виїжджатимуть українці в інші країни

Українці, які можуть себе утримувати фінансово та мають підстави для легального перебування і отримання карти побиту (на основі роботи, возз’єднання з родиною чи з інших причин) залишаться в Польщі, вважає директор міжнародної рекрутації EWL.

«Питання залишатися чи виїжджати може постати перед українськими біженцями, які не мають роботи у Польщі або можливості працювати (жінки з дітьми чи вразливі категорії), але ймовірно, для них буде продовжено тимчасовий захист. Варто дочекатися ухвалення законопроекту і зрозуміти, які саме зміни він впровадить», – зауважує Марцін Колодзейчик.

Він додає: можливе скорочення термінів перебування і обмеження категорій для видачі тимчасового захисту спонукатиме до виїзду в інші країни ЄС або повернення додому тих громадян України, які зловживали статусом тимчасового захисту в Польщі.

«Це ті, хто ним користувався, але значну частину часу проводили в Україні і отримували допомогу 800+ на дитину (виплати у 7490 грн на місяць, – ред.) чи працювали в іншій європейській країні», – зазначає експерт.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top