Новини

Польща хоче повернути гроші, виплачені біженцям із України з дітьми

Кого це торкнеться

Польща хоче повернути необґрунтовано виплачені українським біженцям допомогу на 450 тисяч доларів. Про це заявили у Службі соціального забезпечення країни, повідомляє Rzecz Pospolita.

Згідно із заявою, сума виплачених із порушенням допомоги складає 2 млн злотих (близько 450 тисяч доларів), з яких на сьогодні вдалося повернути близько 35 тисяч злотих. Мова про допомогу “500+” та “300+”, які виплачують у Польщі на кожну дитину.

Згідно з польськими законами, український біженець втрачає доступ до цих виплат, якщо залишає Польщу на термін понад 30 днів. Були випадки, коли батьки з дітьми приїжджали до Польщі з України виключно заради оформлення допомоги, після чого одразу виїжджали назад.

«Соцслужба послідовно видає чергові рішення про необґрунтовано отриману допомогу та зобов’язує одержувачів їх повернути», — сказав прес-секретар служби Павло Жебровський. За його словами, на це вони мають два роки. Наразі вдалося повернути лише 35,4 тис. злотих (близько $8 тис.).

28 січня у Польщі набуло чинності оновлення закону про допомогу громадянам України, яке дозволяє зупиняти виплати всім, хто перетинає польський кордон. Соцслужба також отримала доступ до бази даних прикордонної охорони. За місяць виплати було зупинено для 3200 громадян України. Посібникам, що повернулися з термін до 30 днів, обіцяють відновити.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top