Експертний клуб

Олександр Коваленко про ефект «часткової» мобілізації Росії

aleksandr-kovalenko

У вересні 2022 року в Росії було розгорнуто часткову мобілізацію, внаслідок чого в армію окупантів було призвано сотні тисяч абсолютно не боєздатної людської маси, на підготовку якої часом навіть не виділялося і 2-х тижнів. Як це вплинуло на ситуацію на фронті та до чого призведе у подальшому, розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір», Олександр Коваленко.

— Командування РОВ (російські окупаційні війська) ставило за мету вирішити проблему з нестачею особового складу через суттєві втрати й заткнути якнайшвидше основні дірки на фронті, домігшись тактичних успіхів. Але насправді все вийшло не так, як планувалося.

Результатом часткової мобілізації стала поява у військах РФ великої кількості непрофесійного та неякісного людського ресурсу, який сам по собі не вирішив проблеми на фронті, а лише їх посилив, будучи каталізатором деградаційних процесів в армії Росії.

В даний час російська армія відчуває критичні проблеми з організацією бою у всіх ланках. Це пов’язано з тим, що 80% командирів ланки батальйон/взвод не володіють, увага, навіть теоретичними знаннями, не кажучи про реальний досвід організації наступу.

При організації наступальних чи штурмових процесів не проводиться практична підготовка та не враховуються базові речі, такі як фронт і глибина бойової завдання, тривалість наступу, морально-психологічний стан особового складу та його підготовка.

Знову ж таки, все це обумовлено відсутністю професійного офіцерського складу у підрозділах РОВ, від нижньої до середньої ланки.

В результаті, здебільшого, управління командирами під час бою не здійснюється, або перебуває на низькому якісному рівні.

Тому підрозділи РОВ часто діють шаблонно, здійснюючи однакові тактичні дії, без маневрів підрозділами та вогнем, не маючи чіткої послідовності дій елементів бойового порядку та їх зміни при виконанні бойового завдання.

По суті, в більшості наступів росіян, відсутня взаємодія між підрозділами.

Зокрема, підрозділи вогневої підтримки не завжди, а найчастіше дуже рідко, взаємодіють з органами військової та спеціальної розвідки, інженерними підрозділами, підрозділами РЕБ, БПЛА тощо. Це призводить до зниження ефективності вогневого ураження.

Також відсутність професійних кадрів у лавах артилерійських підрозділів призводить до того, що зростає кількість витрат пострілів, яка не відповідає встановленим нормам, правилам стрільби та управлінню вогнем. У разі дефіциту снарядів це критичне явище.

Так само, низький рівень досвіду військових РФ призводить до застосування артилерійськими підрозділами засобів вогневої поразки, які не підходять для заподіяння істотних збитків ураженому об’єкту. Це своє чергу так само веде до безглуздої витрати БК, а як і виявлення позиції і навіть її втрати.

Фактично, російська армія зараз насичена настільки непрофесійною компонентою, що найближчими кількома роками, якимось чином відновити офіцерський і якісний ресурс у військах, які володіють хоча б базовими знаннями, не вдасться. З урахуванням тенденцій, ситуація буде погіршуватися.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top