Новини

Негайне припинення вогню в Україні вигідне лише Путіну. У Білому домі прокоментували візит Сі до Москви

кирби

Водночас він не вважає відносини Китаю та Росії повноцінним союзом

Ми не бачили нічого зі сказаного Сі та Путіним, що змусило б нас повірити в те, що війна в Україні скоро закінчиться – повідомив представник Білого дому з нацбезпеки Кірбі.

За словами представника Білого дому, якщо Сі хоче відіграти якусь конструктивну роль, то має закликати Росію припинити вторгнення в Україну.

«Ми не бачили нічого зі сказаного Сі та Путіним, що змусило б нас повірити в те, що війна в Україні скоро закінчиться», — додав Кірбі.

Він зазначив, що Китай не засудив вторгнення РФ і продовжує купувати російську нафту та енергоносії. Лідер КНР Сі Цзіньпін прилетів до Москви, хоча жодного разу не поговорив із президентом України Володимиром Зеленським, не відвідав Україну та не поцікавився поглядом українців.

«Він (Сі Цзіньпін, – ред.) та його режим продовжують повторювати російську пропаганду про те, що це якась війна Заходу проти Росії, що це якась екзистенційна загроза. По-моєму, це просто купа нісенітниці», – висловився Кірбі.

При цьому Кірбі зазначив, що США не хочуть припинення вогню в Україні прямо зараз, оскільки це дасть Путіну час компенсувати втрачені ресурси.

«Припинення вогню прямо зараз, заморожування ліній там, де вони є, в основному дає [Путіну] час та простір, які йому потрібні, щоб спробувати переоснастити, переобладнати армію, щоб компенсувати ці витрати ресурсів», — сказав Кірбі.

Водночас він не вважає відносини Китаю та Росії повноцінним союзом, зазначивши, що обидві країни просто «хотіли б, щоб світ грав за їхніми правилами».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top