Новини

Керівництво ПриватБанку звинувачують у розкраданні 8.4 млрд грн — САП

Скеровано до суду справу стосовно топ-менеджерів

6 вересня 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишніх голови правління «ПАТ КБ «Приватбанк», його першого заступника, заступника, а також трьох керівників департаментів указаного банку. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Вказані особи у грудні 2016 року, за день до визнання ПАТ КБ «Приватбанк» неплатоспроможним, на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов’язаних з ПАТ КБ «Приватбанк» компаній.

Кошти перерахувались декількома траншами на дві різні компанії: 85,2 млн грн на рахунок однієї пов’язаної з учасниками схеми компанії, ще 136,8 млн грн – на користь іншої.

У подальшому ці кошти учасники схеми вивели за кордон з метою легалізації.

Окрім цього, встановлено, що у переддень націоналізації банку указані особи розтратили понад 8,2 млрд грн шляхом незаконного списання зобов’язань компаній-нерезидентів перед AS «Privatbank» (Латвія) за рахунок коштів «Приватбанку», розміщених на кореспондентських рахунках в AS «Privatbank» (Латвія). Крім того, для подальшої неможливості стягнення коштів на користь ПАТ КБ «Приватбанк» та прикриття вчиненого злочину особи організували незаконну та документально не обґрунтовану заміну боржника на підконтрольну та пов’язану з ПАТ КБ «Приватбанк» компанію.

Дії осіб кваліфіковані:

  • ексголови правління ПАТ КБ «ПриватБанк» — за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1,2 ст. 366 КК України;
  • колишнього першого заступника голови правління «ПриватБанку» — за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України;
  • ексзаступника голови правління «ПриватБанку» — за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України;
  • колишнього начальника департаменту фінансового менеджменту ПАТ КБ «ПриватБанк» та начальника департаменту операційного напрямку АТ КБ «ПриватБанк» — за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України;
  • ексначальника департаменту підтримки міжбанківських операцій ПАТ КБ «ПриватБанк» — ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

За вчинене їм загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Застереження. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top