Інтерв'ю

«Це поганий момент» для дипломатії: Зеленський запевнив, що готовий до тривалої війни і відкинув ідею переговорів з РФ

Президент заявив, що він та його команда мають бути готові до тривалої війни

Президент Володимир Зеленський запевнив, що емоційно готовий до тривалої війни. На його думку, зараз «поганий момент» для переговорів із Росією. Про це глава держави заявив в інтерв’ю The Economist.

«Я маю бути готовий, моя команда має бути готова до тривалої війни, і емоційно я готовий», – сказав президент України.

Президент України розповів про міжнародну підтримку та прокоментував слова «підтримуватимемо стільки, скільки це буде потрібно». Зеленський помітив зміну настрою серед деяких своїх партнерів.

«У мене вже є така інтуїція, я читаю, чую і бачу їхні (партнерів — ред.) очі, коли вони говорять «ми завжди будемо з тобою», — сказав президент.

За словами Зеленського, деякі партнери можуть сприйняти нещодавні труднощі України на полі бою як привід для того, щоб примусити її до переговорів з Росією, але «це поганий момент, оскільки Путін бачить те ж саме». За словами Зеленського, російський лідер прагне зробити Україну нефункціональною, обезлюдненою державою, біженці якої створюють проблеми в Європі.

«Путіне не розуміє, що в довгій війні РФ програє і неважливо, що його підтримують 60% чи 70% росіян. До того ж програє і економіка РФ», — сказав український Зеленський.

За його словами, Україна посилить свої удари безпілотниками по території Росії і у росіян виникнуть питання до своєї влади щодо їх безпеки.

«Росіяни почнуть ставити незручні питання про неспроможність їхньої армії захистити їх, тому що наші безпілотники будуть приземлятися», — сказав президент.

Він додав, що авторитет російського президента був послаблений главою ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина у червні цього року. Зеленський вважає, що цей авторитет й надалі послаблюватиметься.

Водночас президент добре усвідомлює ризики для України, якщо Захід зупинить економічну підтримку. Це завдасть шкоди не лише економіці України, а й її військовим зусиллям. Він висловлює це суворо. 

«Якщо ти не з Україною, ти з Росією, а якщо ти не з Росією, ти з Україною. І якщо партнери нам не допоможуть, значить, допоможуть Росії перемогти. Це все». 

Оскільки деякі з західних союзників, включно зі США, проводять вибори наступного року, Зеленський знає, що зберегти підтримку буде складно, особливо за відсутності значного прогресу на фронті, йдеться у публікації The Economist.

Важливо підтримувати високий моральний дух. Тому, каже пан Зеленський, навіть обмежений прогрес на передовій є важливим. «Тепер у нас є рух. Це важливо».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top