Новини

ЗСУ просуваються в бік Донецького аеропорту

ЗСУ

Тиждень, що минув, запам’ятався передовсім зовсім несподіваним просуванням українських сил на неочікуваній ділянці фронту. Мова про село Опитне, що трохи північніше Донецького аеропорту. Огляд проводиться за даними карти DeepStateMAP.

Ключовим досягненням Сил оборони України минулого тижня було несподіване просування в бік Опитного, що розташоване між Авдіївкою та Донецьком. Перші успіхи були всередині тижня, а ближче до його завершення їх навіть вдалося розвинути.

Голова Авдіївської ВЦА Віталій Барабаш навіть розповів, що українські військові змогли зайти та закріпитися в самому Опитному. Нині бої вже проходять безпосередньо в селі.

Поки ворог був сконцентрований на півночі від Авдіївки, хлопці провели блискавичну операцію і частину Опитного зайняли та закріпилися, – розповів Віталій Барабаш.

Цей факт не означає, що вже через місяць-два Сили оборони зможуть зайти в Донецький аеропорт, адже успіхи передовсім тактичного характеру. Втім, наші військові тут цілком можуть відкинути ворога назад за лінію «до 24 лютого».

А цей напрямок вже абсолютно звичний. Сили оборони України продовжують у важких боях метр за метром розширювати наступальний плацдарм на півдні й сході від Роботиного Запорізької області.

Просування тут дуже складне, адже бої точаться просто на лінії оборони росіян. Втім, навіть у таких складних умовах просування українських військ є регулярним.

Росіяни ж натомість відновив контроль за кількома лісопосадками на північ від Приютного. Ворог намагається відновити тут свою ініціативу. Так само регулярними є успіхи українських сил у Кліщіївці та поблизу Андріївки, що на південному фланзі Бахмута. Росіянам все складніше втримувати тут оборони, та вони ледь не фанатично продовжують це робити.

Успіхи в Кліщіївці українські сили мають буквально щотижня – це регулярні просування на сотні метрів. Втім, ця ділянка фронту також не з «найпростіших». Оскільки бої проходять безпосередньо в Кліщіївці, росіяни намагаються вибивати наші війська ще на підступах.

Сили оборони України натомість намагаються оточити ворога, підійшовши майже впритул до залізничної колії. За словами, заступника командира 3 штурмової бригади Максима Жоріна, нині росіяни контролюють лише півтора вулиці в Кліщіївці.

Російські війська зі свого боку намагаються відкинути українські сили від річки Жеребець, щоб закріпитися на її правому березі. Для цього ворог прагне знову захопити Новоєгорівку Луганської області з подальшими мріями про вихід до Борової.

Протягом минулого тижня росіяни змогли зайняти декілька позицій біля висоти, де нині й розгортаються ключові події на цьому напрямку.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top