Новини

Байден: США не підтримують незалежність Тайваню

Після того, як тайванські виборці відмовили Китаю та дали панівній партії третій президентський термін

Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати Америки не підтримують незалежність Тайваню після того, як тайванські виборці відмовили Китаю та дали панівній партії третій президентський термін. Про це пише Reuters.

Раніше того ж дня кандидат у президенти від правлячої Демократичної прогресивної партії (DPP) Тайваню Лай Чін-те прийшов до влади, рішуче відкинувши тиск Китаю, щоб його відмовити, і пообіцяв протистояти Пекіну та шукати переговорів.

«Ми не підтримуємо незалежність…», — сказав Байден, коли його запитали про реакцію на суботні вибори.

За кілька годин до відкриття виборчих дільниць Вашингтон попередив, що «буде неприйнятним» втручання «будь-якої» країни у вибори.

Тайвань, сусідній острів, який Китай вважає своїм, став історією демократичного успіху з моменту проведення перших прямих президентських виборів у 1996 році, кульмінації десятиліть боротьби проти авторитарного правління та воєнного стану.

Сполучені Штати є найважливішим міжнародним спонсором і постачальником зброї Тайваню, попри відсутність офіційних дипломатичних зв’язків з островом.

Державний секретар США Ентоні Блінкен привітав Лай Чін Те з перемогою та сказав, що Сполучені Штати «віддані підтримці миру та стабільності в протоці, а також мирному вирішенню розбіжностей без примусу та тиску». Він сказав, що США виглядають буду працювати з Лаєм та лідерами всіх партій на Тайвані, щоб розвивати їхні «давні неофіційні відносини, що відповідають політиці США «одного Китаю».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top