Новини

Данія виділить $21 мільйон на відбудову Миколаєва

Данія виділяє Україні новий пакет фінансової допомоги

Данія виділить Україні новий пакет допомоги для відбудови Миколаєва на понад 21 мільйон доларів. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Затвердження пакета допомоги відбулося під час четвертого засідання спеціального Наглядового комітету під співголовуванням віцепрем’єра з відновлення — міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубраков, а також міністра співробітництва та розвитку глобальної кліматичної політики Данії Дена Йоргенсена. На зустрічі також були присутні голова Миколаївської ОВА Віталій Кім та мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

Як йдеться в повідомленні, пакет зокрема включає проєкти в аграрному секторі, спрямований на розмінування сільськогосподарських угідь, надання когенераційних установок, а також реконструкція гуртожитку Миколаївського державного аграрного університету з протипожежної безпеки, що буде здійснюватися спільно з організаціями UNOPS Ukraine та All Ukraine.

«Данія є одним із наших найбільш відданих партнерів у процесах відбудови. Навесні 2023 року країна взяла патронат над Миколаєвом та Миколаївською областю. З того часу ми вже досягли прогресу у відбудові міста — більшість проєктів попередніх пакетів допомоги або вже завершено, або вони успішно просуваються», – зазначив Кубраков.

За його словами, за підтримки данського уряду з листопада 2023 року запрацювали офіс відновлення та розвитку Миколаївської області та офіс відновлення та розвитку міської громади Миколаєва, а також створено офіс посольства Данії у місті, який буде діяти як «форпост» посольства у місті та контактний пункт взаємодії із зацікавленими сторонами.

За ці кошти вже закупили 44 одиниці спеціальної та будівельної техніки, 30 шкільних та міських автобусів, медичне обладнання, протипожежне обладнання, водонапірні башти та обладнання для водопостачання. Тривають аварійно-відновлювальні роботи на деяких ділянках ТЕЦ. Виконують роботи з газо- та електрокомунікаціями, монтують обладнання. Також триває відновлення трьох мікрорайонів у міста та будівництво укриття щонайменше у 9 школах.

«Я вдячний Уряду Данії та особисто Дену Йоргенсену за стабільну позицію у підтримці України та Миколаєва окремо. Це зразкова співпраця держави, партнерів та місцевого самоврядування», – вказав Кубраков.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top