Експертний клуб

Аналіз бюджетного управління громад Одеської області: неефективні та недоцільні витрати — листопадове дослідження

гена

Рейтинг недоцільних витрат громад Одещини за листопад

Рейтингове агентство ElitExpert продовжує глобальне дослідження ефективності голів громад та керівників районних адміністрацій Одеського регіону. В рамках цього проекту експерти агентства проаналізували ситуацію із найбільшими тендерами в Одеській області за листопад 2023 року.

Попри заяви керівництва держави про недоцільність бюджетних витрат на будь що, окрім ЗСУ та критичної необхідності в громадах, можновладці продовжують ремонтувати стадіони та будувати парки.

Експерти відібрали найдивніші і невиправдано роздуті тендери, яким явно не місце в бюджеті країни, що воює.

1 місце

Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» закуповує швидкісне морське пошуково-рятувальне судно за 232,2 мільйони грн.

2 місце

Раухівська селищна рада Березівського району Одеської області оголосила тендер на реконструкцію дитсадка в смт Раухівка за 147,5 млн грн. Торги не відбулись бо тендер відмінили через відсутність пропозицій та суспільний резонанас.

3 місце

Маяківська сільська рада Одеського району запланувала капітальний ремонт Надлиманської ЗОШ за 84,7 млн. грн.

4 місце

Тарутинська селищна рада Болградского району оголосила тендер на капітальний ремонт дитячого садка в смт Березине за 18,8 млн грн.

5 місце

Таїровська селищна рада Одеського району провела тендер по реконструкції каналізаційного колектора. Переможець — миколаївська ТОВ Укрспецоборудование, вартість робіт 60,8 млн грн.

6 місце

Одеська міська рада провела тендер на капітальний ремонт системи поверхневого водовідведення уздовж Деволанівського узвізу вартістю 45 млн грн. Перемогла компанія, афільована до міського голови Труханова – ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ», однак вона була і єдиним учасником тендеру.

7 місце

КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Одеської обласної ради закуповує паливо по двом тендерам на 22,7 млн грн і 30,8 млн грн.

Звичайно, що медзаклади мають бути забезпеченими усім необхідним, але є нюанс. Нещодавно голова Одеської ОВА Олег Кіпер змінив керівництво цього КНП саме через те, що автівки закладу мали їздити за паливом по 100 км. Нове керівництво обласного центру екстреної медичної допомоги проводить тендери вже окремо по районам області, однак постачальник залишився старий – ТАТОЙЛ. Тому «швидким» знадобиться, як і раніше, їздити за паливом по 50-100 км.

8 місце

Комунальна установа «Одеська обласна база спеціального медичного постачання» закуповує різного роду медичне обладнання, препарати та матеріали (5 тендерів) на 56,6 млн грн.

Це перші закупівлі після того, як Одеська ОДА забрала на себе усі медичні закупівлі області. Чи все криштально прозоро, або буде 5 нових кримінальних справ, час покаже.

9 місце

Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради закупив 24 тисячі продуктових наборів за 17 млн грн. Серед учасників тендеру були пропозиції за 14 та 15,2 мільйони, але перемогла найдорожча пропозиція від ТОВ «Проект Інвест ХХІ».

10 місце

КНП «Великомихайлівська багатопрофільна лікарня» Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району області закуповує комп’ютерний томограф       за 15 млн грн.

Томограф закуповують у ТОВ «ЦИММЕР МЕДІЗИН СІСТЕМ УКРАЇНА», однак на сайті компанії даного виробу немає, та й сам сайт виглядає досить примітивно, як для компанії, що постачає високотехнологічне обладнання.

ЕлітЕксперт продовжить стежити за дивними закупівлями місцевої влади Одеської області, і такі міні-рейтинги нераціональних витрат публікуватимуться щомісяця. Це дозволить нам, окрім інших показників, оцінити ефективність роботи голів ОТГ та керівників районів та області, бо саме на них лежить відповідальність за те, що відбувається на місцях.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top