Новини

Розслідування контрактів МО України з Пашинським

пашинський

Міноборони сплатило Пашинському 100% передоплати за всіма військовими контрактами, а поставки досі не закриті.

Міністерство оборони України намагається через суд стягнути гроші за невиконані контракти на постачання зброї з компанії «Українська бронетехніка», яку пов’язують з колишнім народним депутатом Сергієм Пашинським.

Про це йдеться в журналістському розслідуванні «Збройовий барон» Пашинський. Історія кримінального збагачення на війні», опублікованому KP.UA.

Зокрема у статті, з посиланням на джерела в силових структурах і оборонному бізнесі, стверджується, що з початком повномасштабного вторгнення «Українська бронетехніка» стала одним із основних контрагентів Міністерства оборони. Адже в перші місяці великої війни українська влада змушена була швидко і за будь-яку ціну вирішувати питання з постачанням зброї для армії.

Саме тому і «вийшли» на Сергія Пашинського, який з 2014 року активно займався бізнесом в оборонній сфері. Але пізніше, коли відбулася диверсифікація постачальників озброєння, виникли серйозні запитання до контрактів 2022 року. Зокрема, щодо угод з «Українською бронетехнікою».

Як виявилося, від Міноборони компанія Пашинського отримувала 100% передоплати за всіма військовими контрактами. За словами джерел в оборонному бізнесі, за умовами контрактів, «Українська бронетехніка» справді мала здійснити поставки «товарів подвійного призначення» (зброї) у перші місяці повномасштабного вторгнення. Втім, більшість з цих контрактів були частково виконані лише через рік, а за деякими – тривають судові процеси щодо стягнення грошей за невиконання угод.

Окрім того, у розслідуванні нагадують, що Пашинський займався накручуванням штучних націнок в оборонній сфері. Зокрема про це свідчать оприлюднені у ЗМІ записи його розмов з найближчим оточенням, де він рекомендував завищувати ціни на озброєння вдвічі.

«Тобто медійна історія про те, яку поширюють різні наближені до екснардепа блогери, що «Пашинський врятував Київ від російського вторгнення», – це міф і відверта неправда», – пише видання.

Нагадаємо, що 12 лютого НАБУ, САП та СБУ за матеріалами Держаудитслужби оголосили підозру колишньому народному депутату Сергію Пашинському, його бізнес-партнеру та чотирьом їхнім спільникам в заволодінні нафтопродуктами на майже 1 млрд грн.

26 лютого Вищий антикорупційний суд узяв Пашинського під варту з альтернативою застави в понад 272 млн грн. 27 лютого члени Національної асоціації підприємств оборонної промисловості внесли цю заставу.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top