Новини

За рік довіра українців впала до всіх інститутів влади

Довіра громадян України до президента Володимира Зеленського знизилася з 84% у грудні 2022 року, до 62% у грудні 2023, а довіра до ЗСУ та головнокомандувача Валерія Залужного становить відповідно 96% та 88%. Водночас 59% громадян одночасно довіряють і Зеленському та Залужному.

Ці дані за результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) 29 листопада — 9 грудня 2023 року.

За результатами опитування, у разі президента спостерігається низхідна динаміка, проте він зберігає переважну довіру серед української громадськості.

Так, зараз 62% довіряють президенту, а не довіряють – 18%. У грудні 2022 року 84% довіряли президенту, не довіряли – 5%. Відповідно, якщо баланс довіри-недовіри у грудні 2022 року для президента становив +80%, то зараз він становить +42%.

«Тобто, з одного боку, бачимо суттєве зниження, але, з іншого боку, він залишається однозначно позитивним із значною перевагою тих, хто довіряє президенту, порівняно з тими, хто йому не довіряє», — зазначають соціологи.

Абсолютну довіру у суспільстві зберігають Збройні сили – як і у грудні 2022 року, так і зараз 96% довіряють ЗСУ. Крім цього, 88% українців довіряють головнокомандувачу Валерію Залужному (не довіряють лише 4%).

Також соціологи вказують на те, що в поточній ситуації важливо розуміти, як «перетинаються» поля довіри до президента та головнокомандувача. У таблиці сума всіх осередків становить 100% і показує, наприклад, яка частка українців одночасно довіряють президенту та головнокомандувачу.

Таким чином, за даними таблиці, більшість українців, або 59%, — одночасно довіряють і президенту, і головнокомандувачу. Частка українців, які мають поляризовані погляди, є невеликою. Так, лише 14% довіряють головнокомандувачу і при цьому не довіряють президенту, і лише 1% довіряють президенту, але не довіряють головнокомандувачу.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top