Нафтогаз

Китай заощаджує мільярди доларів на імпорті нафти з підсанкційних країн – Reuters

За дев’ять місяців Китай зекономив не менше $10 мільярдів

За дев’ять місяців Китай зекономив не менше $10 мільярдів, імпортуючи сиру нафту з країн, які перебувають під санкціями Заходу.

Про це з посиланням на дані танкерних трекерів Vortexa та Kpler і китайської митниці пише Reuters.

Від початку року китайські компанії стрімко наростили імпорт нафти з Росії, Ірану та Венесуели, що перебувають під санкціями, до рекордних показників.

На ці країни від початку року припали рекордні 25% нафтового імпорту Китаю, що більше за 21% у 2022 році та вдвічі більше 12% у 2020 році. Нафта з підсанкційних країн витіснила з китайського ринку альтернативну з Близького Сходу, Західної Африки та Південної Америки.

Відповідно до середніх даних, Китай відвантажив морем рекордні 2,765 мільйона барелів на день сирої нафти з Ірану, Росії та Венесуели за перші дев’ять місяців 2023 року.

З січня по вересень Китай отримав 1,3 мільйона барелів нафти на добу (б/д)  нафти морем (марка Urals з Балтійського моря) та 800 тис. б/д трубопроводом (марка ESPO з тихоокеанського порту Козьміно) з Росії. Морське постачання збільшилися на 400 тис. б/д, або на 30%, у порівнянні з минулим роком, оскільки європейці відмовилися від російської нафти.

За даними Vortexa, із січня по вересень загальні російські поставки зросли більш ніж на 400 тис барелів на добу порівняно з роком раніше, головним чином за рахунок Urals, оскільки санкції, спричинені вторгненням Росії в Україну, спровокували масове перенаправлення її нафтових потоків з Європи до Індії та Китаю.

Цьогоріч Китай заощадив 4,34 мільярда доларів, імпортуючи російську нафту, свідчать підрахунки Reuters.

Також підрахунки показали, що на імпорті венесуельської нафти Китай заощадив у середньому 10 доларів за барель порівняно з аналогічною колумбійською нафтою. Країна заощадила приблизно 15 доларів на барелі, купуючи іранську сиру нафту проти оманської нафти.

Китай заощадив приблизно 4,2 мільярда доларів, імпортувавши рекордні 1 мільйон барелів на добу з Ірану, країна надавала китайцям знижку до $17 за барель в порівнянні з еталонною маркою Brent. За той самий період, що на 60% перевищує пікові показники, зафіксовані китайською митницею в 2017 році в 623 тис барелів на добу. Тегеран збільшив видобуток майже до максимального рівня та запропонував знижки.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top