Новини

У Мінцифри заявили про готовність до цифрового перепису населення

Із застосуванням різних сучасних цифрових засобів для верифікації та формування реєстрів

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що міністерство готове до перепису населення із застосуванням різних сучасних цифрових засобів для верифікації та формування реєстрів.  Про це він сказав під час виступу на Kyiv International Economic Forum.

«Ми уже рік займаємося трансформацією Держстату. По суті, наша задача — перетворити його в IT-компанію, яка в режимі реального часу збирає об’єктивну інформацію для прийняття якісних управлінських рішень», — зазначив Федоров.

Він повідомив, що в Україні вже впроваджена IT-система, яка дозволяє збирати інформацію альтернативними шляхами. За її допомогою у серпні було проведено чотири дослідження, згідно з якими «вдалося зменшити статистику майже на 20% за кількістю людей».

Глава Мінцифри зазначив, що у 2023 році разом з Apple планувалося провести перепис населення за інноваційними технологіями. Цьому завадила повномасштабна війна.

«Ми планували його робити разом з Apple. І теж там мали бути інновації», — зазначив він.

Чиновник нагадав, що нещодавно Верховна Рада ухвалила закон, який дозволив проводити «нульовий етап» перепису.

«По суті це такий цифровий перший крок, коли ми верифікуємо в реєстрах інформацію. Реєстровий перепис. І вже розуміємо кількість людей, певну структуру тощо в різних розрізах», — сказав він.

Федоров додав, що сьогодні «у нас є чітке розуміння», як проводити сучасний перепис населення.

«Щоб менше людей ходило по квартирах, і максимум все було зібрано в режимі онлайн, або людина могла додати всю інформацію через «Дію» в кілька кліків», — стверджує міністр.

Так вдалося розібратися з розподілом таких даних, персоналізацією, та як це зробити правильно «за всіма канонами Євростату і взагалі статистикою світовою».

Мінцифри запроваджує певний цифровий ідентифікатор, який починає верифікувати дані, і таким чином державні органи перестають збирати дубльовану інформацію, пояснив він.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top