Експертний клуб

Олена Овчиннікова: ситуація в будівельній сфері регіону неоднозначна

За час повномасштабного вторгнення Росії у нашій країні зруйновано тисячі будинків, мільйони кв. м житлового фонду потребують відновлення. А отже, щоб Україна змогла повернутися до нормального життя, потрібно не лише перемогти ворога на полі бою, а й якнайшвидше знову повноцінно запустити будівельний бізнес, відбудувати зруйноване та звести нове житло.

В Одеському регіоні ситуація у будівельній сфері неоднозначна. У перші дні війни багато одеських компаній активно включилися у справу захисту країни та призупинивши основне будівництво на своїх майданчиках, налагодили виробництво протитанкових їжаків, бетонних блоків та обладнання для блокпостів, а хтось скористався ситуацією та втік, прихопивши гроші вкладників, як у новітній історії Одеси бувало вже неодноразово.

З початку 2023 року на будівельному ринку Одеського регіону з низки об’єктивних причин почалося помітне пожвавлення, що говорить нам про відновлення працездатності галузі. Наскільки добре і як швидко це станеться залежить від кількох факторів: надійності компаній, пропорційності отриманих від інвесторів грошей та побудованого на них житла, відкритості девелоперів, маржинальності нерухомості та її якості, історії брендів, кількості зданих будинків, дотримання технологічних термінів будівництва та здачі об’єктів у експлуатацію, наявність власного капіталу та можливості компанії добудувати об’єкт власним коштом, не залучаючи для цього гроші інвесторів, повернення робітників на будівельні майданчики, збереження штату співробітників та своєчасної виплати зарплат.

Міжнародний експертний клуб та рейтингове агентство «ElitExpert» протягом року за спеціально розробленою авторською методикою, аналізували будівельний ринок Одеси, провели низку глобальних маркетингових та соціологічних досліджень, які дозволяють нам скласти рейтинг стійкості будівельних компаній Одеської області, 10 серпня підсумки рейтингу будуть опубліковані на сайті Національна рейтингова платформа «Еліта України». Нині у лонг-листі дослідження понад 100 компаній – учасників, з яких експерти відберуть 20 найстійкіших забудовників, а також покажуть тих, кому довіряти сьогодні не варто.

Рейтингове агентство «Elitexpert» оприлюднить повний аналітичний звіт за підсумками дослідження, з даними про експертів, інформацією про компанії та порівняльною таблицею за кожним критерієм.

Сподіваємося, наш рейтинг стане підтримкою для тих забудовників, які найбільше впоралися з поточними викликами, а одеситам – підкаже, в об’єкти яких компаній, за бажання, можна безпечно вкласти свої гроші, підтримавши вітчизняний бізнес в умовах війни.

Олена Овчиннікова,

засновник рейтингового агентства «ElitExpert»,

голова правліния Міжнародного експертного клубу

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top