Новини

Сі Цзіньпін особисто застеріг Путіна від ядерного удару по Україні, — FT

Сі зробив цю заяву під час візиту до Москви в березні

Сі Цзіньпін застеріг Путіна від застосування ядерної зброї в Україні. Про це з посиланням на джерела повідомляє Financial Times.

«За словами західних і китайських офіційних осіб, Сі Цзіньпін особисто застеріг Володимира Путіна від застосування ядерної зброї в Україні», — повідомляє видання.

За інформацією джерел видання, Сі зробив цю заяву під час візиту до Москви в березні. З тих пір, як зазначають співбесідники, китайські чиновники приписують собі досягнення в переконанні Путіна відмовитися від завуальованих погроз застосувати ядерну зброю проти України.

За словами старшого радника китайського уряду, стримування Путіна від використання такої зброї було центральним елементом кампанії Китаю з відновлення зіпсованих зв’язків з Європою, адже повномасштабне вторгнення Росії в Україну поставило Москву і її союзника Пекін в протиріччя з більшою частиною континенту.

Як повідомляється, колишній урядовець в Китаї також підтвердив, що Сі особисто сказав Путіну не застосовувати ядерну зброю. За даними видання, Путін залишився розчарований після того, як візит Сі не приніс Росії ніяких відчутних результатів.

Як зазначає FT, у своїх публічних заявах Китай послідовно виступає проти використання ядерної зброї проти України. Але багато прихильників Києва сумніваються у відданості Пекіна такому стримуванню, враховуючи «безмежне партнерство» Сі з Путіним і так званий «мирний план» Китаю, який значною мірою збігається з позиціями Москви.

Проте попередження Сі дало надію, що Китай підкріплює свою публічну риторику за зачиненими дверима і попереджає про потенційні наслідки для двосторонніх відносин, яких може бути достатньо, щоб зупинити Путіна від застосування ядерної зброї.

«Китайці беруть на себе відповідальність за те, що надсилають повідомлення на всіх рівнях», — сказав анонімний чиновник адміністрації США.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top