Закон та правосуддя

Українці часто стикаються із неправомірними діями виконавчої служби — коментар юриста

Грушанський

Одеський адвокат Артем Грушанський у коментарі агентству Elitexpert прокоментував ситуацію з неправомірними діями виконавчої служби.

Останнім часом в Україні загострилася проблема, пов’язана з виконанням рішень суду – оскільки вони або не виконуються або виконуються з порушеннями законодавства. Одеський адвокат Артем Грушанський у коментарі агентству Elitexpert прокоментував ситуацію з неправомірними діями виконавчої служби.

“Виконавча служба часто діє всупереч закону та здоровому глузду, створюючи проблеми для громадян. Наприклад, навіть за невеликий штраф у 200-300 гривень виконавець одразу накладає арешт на автомобіль, оголошує його у розшук, хоча закон прямо наказує спочатку стягувати кошти з банківських рахунків. Думаю, що у кожного українця є банківська карта з тристами гривнями на рахунку. Необхідно просто заарештувати рахунок, списати 300 гривень і все — але виконавці йдуть набагато складнішим шляхом», — пояснює Артем Грушанський.

За його словами, така ситуація часом призводить до серйозних проблем для людей: «Людина може зіткнутися з тим, що її автомобіль заарештують і заберуть на штрафмайданчик в одному місті, наприклад, у Києві, а йому доведеться повертатися до Одеси, щоб сплатити штраф і зняти арешт. Це призводить до суттєвих фінансових та тимчасових витрат”.

“У такому разі, якщо транспортний засіб вже заарештований, я раджу спершу сплатити всі витрати, а потім пред’явити претензії виконавчій службі. Тому що Закон чітко встановлює послідовність арешту активів, і будь-які порушення можна оскаржити у суді», – наголосив Артем Грушанський.

На його думку, у будь-яких подібних ситуаціях потрібно негайно звертатися до адвокатів, які допоможуть розібратися в проблемі та визначити правомірність дій виконавчої служби. «Нам, наприклад, вдавалося стягнути з Міністерства юстиції компенсацію до 30 тисяч гривень», — уточнив він.

З іншого боку, Артем Грушанський зазначає, що такі випадки найчастіше виникають через менталітет українців, які звикли до принципу – “заплатив – і забув”, тому дії виконавців залишаються безкарними. 

«Нещодавно до мене приходив клієнт, який хотів продати квартиру, але під час продажу з’ясував, що її заарештовано. Почали розбиратися — і виявилося, що арешт був накладений незаконно — через повний збіг його імені, по батькові та прізвища з іншою людиною. Незважаючи на відмінності в ідентифікаційному податковому коді та інших даних, виконавча служба заарештувала майно зовсім сторонньої особи… Скільки таких випадків спливе після війни, невідомо, адже зараз далеко не всі займаються продажем квартир. Тому я раджу звернутися до адвокатів, до судів, і добиватися справедливості, щоб не лише повернути свої кошти, а й змінити практику неправомірних дій виконавчої служби”, — підсумував Артем Грушанський.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top