Експертний клуб

Чи правомірні обмеження прав та свобод громадян під час воєнного стану в Україні

грушанский

Коментар юриста Артема Грушанського.

Відомий одеський адвокат Артем Грушанський у коментарі агентству ElitExpert розповів про особливості обмежень прав та свобод громадян під час воєнного стану в Україні та про те, як ці обмеження регулюються законодавством.

“У Європейській конвенції з прав людини чітко сказано, що відхід від норм конвенції допускається лише у разі надзвичайного чи військового стану. Тож теоретично ситуація в Україні є правомірною, хоча є питання до масштабів цього процесу”, — наголосив юрист.

Крім того, він розповів про правові механізми, які існують для захисту майна громадян, яке залишилося на окупованих територіях або в зоні бойових дій.

“На сьогоднішній день усі світові інституції визнали, що Росія є окупантом, тому я раджу звертатися до європейських судів щодо стягнення збитків. На території Європи є достатня кількість заморожених російських активів і я впевнений, що ці рішення будуть виконуватися на користь українських громадян”. – зазначив Артем Грушанський.

Загалом, за його словами, нинішня ситуація виявила масу прогалин в українському законодавстві, у зв’язку з чим після війни необхідно буде вносити безліч змін як до Основного Закону країни, так і до багатьох підзаконних актів.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top