Експертний клуб

Артем Грушанський: Українці можуть вимагати компенсації за воєнні злочини через міжнародні суди

адвокат

Відомий одеський юрист Артем Грушанський в коментарі агентству «ElitExpert» розповів про можливості юридичного захисту для українців, які стали жертвами воєнних злочинів, зокрема обстрілів, пошкоджень майна, сексуальних злочинів та інших порушень, спричинених війною.

«Якщо реально дивитися на речі, то можна констатувати, що у цьому випадку дуже складно притягнути винних до відповідальності, оскільки це можливо лише в разі, якщо Росія видасть своїх воєнних злочинців, і тоді їх судитимуть і покарають», — зазначив юрист.

Проте, за словами Грушанського, постраждалі повинні звертатися до суду, подавати всі необхідні документи і вимагати моральної та матеріальної компенсації від Росії.

«Потім можна пред’являти виконавчий документ до виконання в Європі, де багато заарештованого російського майна — від яхт олігархів до нерухомості, і там знайдуть спосіб, як стягнути з Росії цей збиток», — пояснив юрист.

Юрист також підкреслив, що виконавча служба в Європі працює набагато ефективніше, ніж в Україні.

«Якщо буде на руках рішення суду, вони швидко знайдуть майно Російської Федерації, з якого можна стягнути компенсацію», — додав він.

Також Артем Грушанський висловив думку, що після війни Європа, ймовірно, ухвалить рішення про конфіскацію заморожених російських активів, щоб покрити збитки, завдані Росією.

«При тих руйнуваннях, які принесла Росія, мільярдів доларів не вистачить, потрібні будуть трильйони. Росія буде виплачувати контрибуцію десятиліттями, як Німеччина виплачувала до 1991 року», — підсумував юрист.

На думку Грушанського, наслідки для Росії будуть довготривалими: «І далі наступні покоління будуть працювати на все життя, щоб відшкодувати збитки Україні та Європі. Як кажуть, за що боролися…»

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top