Новини

Швеція готова до розміщення ядерної зброї у разі війни

хз

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон допускає можливість розміщення ядерної зброї в країні в разі війни. Про це повідомляє Expressen.

Як пише видання, у червні Риксдаг голосуватиме за урядовий законопроект про угоду про військову співпрацю зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

Угоду розкритикували через те, що, на відміну від Данії та Норвегії, в ній відсутні записи про заборону ядерної зброї у Швеції. Уряд вважає, що в цьому немає необхідності, оскільки є рішення парламенту про відсутність ядерної зброї на території Швеції в мирний час.

Проте прем’єр-міністр Ульф Крістерссон заявив, що питання може бути переглянуте у випадку війни у Швеції.

«У разі війни це зовсім інше питання. Якщо трапиться найгірше, демократичні країни в нашій частині світу, звісно, мають бути в змозі захистити себе від країн, які можуть погрожувати застосуванням ядерної зброї», — заявив він.

При цьому він додав, що «все членство Швеції в НАТО і вся шведська оборона спрямовані на те, щоб не допустити такої ситуації».

«Якби Україна була членом НАТО, вона б не зазнала нападу з боку Росії», — підкреслив прем’єр.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top