Сьогодні у світі

ЄС хоче провести глобальний «мирний саміт» по Україні

На «мирному саміту» по Україні, що проходитиме 5 та 6 серпня у місті Джидді в Саудівській Аравії, Євросоюз сподівається узгодити дату глобального «саміту миру» до кінця цього року. У цьому випадку в Брюсселі вважатимуть успішними підсумки переговорів за участю делегацій із десятків країн. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на анонімне джерело в Єврокомісії.

Переговори в Джідді пройдуть на рівні радників із національної безпеки кількох десятків країн. Від США очікується Джейк Салліван, делегація Китаю теж підтвердила свою участь, про що йдеться у заяві Міністерства закордонних справ КНР.

За даними видання, делегація України сподівається в Джідді схилити країни, що розвиваються, до підтримки свого мирного плану. Зокрема, він вимагає «виведення російських військ» та «створення міжнародного трибуналу».

«Цінність переговорів на саудівському майданчику полягає у спробі підштовхнути країни Глобального Півдня і нас самих до пошуку деяких базових угод, навколо яких потім можна було б організувати глобальний мирний саміт, — пояснив високопосадовець Єврокомісії. — Якщо ми зможемо домовитися про дату проведення мирного саміту під керівництвом українців, а також погодити заяву про основні засади, я назвав би це успіхом».

Єврочиновник у розмові з FT визнає, що Київ намагається заручитися підтримкою держав, які мають давні зв’язки з Москвою, у конфлікті, «який багато країн, що розвиваються, розглядають як боротьбу між очолюваною американцями НАТО і Росією». За словами співрозмовника, українська делегація має намір активно працювати над міжнародною ізоляцією Росії.

«Основна увага приділяється взаємодії та інформаційно-пропагандистській роботі», — додав високопосадовець з держави-члена ЄС.

Наприклад, Індія, яка «значною мірою залежить від російської нафти», проте братиме участь на зустрічі в Джідді. Країна вже «зробила кілька жестів підтримки Україні, але залишається переважно нейтральною».

«Йдеться про те, щоб розвернути дуже великий танкер, і я не впевнений, що капітан танкера хоче розвернути це судно», — метафорично висловився співрозмовник видання.

FT нагадує, що офіційні особи з МЗС та адміністрації президента України в липні зустрічалися в Польщі з експертами з країн, що розвиваються, сподіваючись «поліпшити взаємодію з Африкою, Азією та Латинською Америкою». Однак ці спроби не увінчалися успіхом «через відсутність надійних механізмів координації або цілей, що піддаються вимірюванню», йдеться в статті.

Зусилля Києва також «зіштовхнулися зі скептицизмом» у кількох державах Африки. «Багато африканських країн вважають, що це не їхня війна і що вони не повинні в неї втручатися», — зазначив український дипломат в Африці.

На варшавській конференції прозвучала пропозиція розділити майбутні міжнародні резолюції на дві частини, «щоб країни, що розвиваються, могли проголосувати за осуд Москви» «без необхідності підписуватися під каральними заходами».

«Українці не могли зрозуміти, чому ми не були проти Росії. Але ми не схожі на Східну Європу, ми не визначаємо своє існування через протистояння Росії», – пояснив співрозмовник FT.

Тим часом у Кремлі повідомили, що стежитимуть за перебігом конференції у Джідді.

«Безумовно, Росія стежитиме за цією зустріччю. Має бути зрозуміти до кінця, які цілі вони ставлять, і про що планують організатори вести мову. Ми неодноразово говорили, що будь-які спроби, які сприяють мирному врегулюванню, варті позитивної оцінки», — заявив офіційний представник президента Росії Дмитро Пєсков. При цьому, на його думку, передумов для виходу на мирне врегулювання за участю київського режиму поки немає.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top