Економіка

Нацбанк обіцяє зростання зарплат в Україні

НБУ

Середня номінальна зарплата в Україні у 2023 році зросте на 19,6%, а реальна (з урахуванням інфляції) на 3,9%. Липневий прогноз дещо кращий у порівнянні з квітневим, коли НБУ очікував зростання реальної зарплати на 3,7%. Про це повідомляється у «Інфляційниому звіті» Національного банку України.

Як зазначається у звіті, конкуренція підприємств за кваліфікованих працівників разом із пожвавленням економічної активності, а також виплати у бюджетному секторі, зокрема, військовим, зумовили певне поліпшення фінансового стану домогосподарств.

НБУ прогнозує зростання зарплат та конкуренцію за працівників

Опосередковані оцінки за податковими даними, а також за зарплатами, що пропонуються у вакансіях на сайтах пошуку роботи, свідчать щонайменше про подальше зростання номінальної оплати праці. А за даними щодо виплат зарплат на картки банків — зростала й оплата праці у реальному вимірі. Це зокрема пояснюється й сповільненням інфляції, зазначають в НБУ.

НБУ прогнозує зростання зарплат та конкуренцію за працівників

Як і раніше, вагому підтримку доходам населення надавали соціальні виплати із бюджету та індексація пенсій.

Відновлення економіки зумовлюватиме подальше пожвавлення попиту на робочу силу, що на тлі все ще високої інфляції підтримуватиме значні темпи росту номінальних трудових доходів, особливо в секторах, де виникатиме дефіцит кваліфікованої робочої сили. У повоєнний час цьому додатково сприятиме посилення конкуренції із закордонними роботодавцями за мобільну робочу силу, прогнозує НБУ.

«Підвищення трудових доходів у реальному вимірі відновиться в поточному році, проте темпи залишатимуться доволі низькими через усе ще високу інфляцію та повільне зростання продуктивності», — йдеться у звіті.

За прогнозом НБУ, у 2024 році номінальна зарплата зросте на 16,1%, реальна — на 5,2%, у 2025 році номінальна на 12,8%, реальна — на 5,4%.

НБУ прогнозує зростання зарплат та конкуренцію за працівників

Нагадаємо, Пенсійний фонд України (ПФУ) затвердив показник офіційної середньої зарплатні за перший квартал 2023 року. У березні вона склала 13 423 гривень та зросла за рік на 3,1%. Водночас річна інфляція у березні становила 21,3%, що означає падіння реальної зарплати приблизно на 18%.

За прогнозом уряду, у 2023 році середня зарплата зросте до 18 261 гривні. Однак через інфляцію реальна зарплата зросте лише на 1,4%.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top