Агро

Кредитори ініціювали банкрутство зернового терміналу «Олімпекс‎» в Одесі

GNT Group Olimpex Coupe

Іноземні кредитори Argentem Creek Partners (ACP) та Innovatus Capital Partners (Innovatus) ініціювали справу про банкрутство компанії Olimpex Coupe International, дочірньої компанії GNT Group Сергія Грози та Володимира Науменка, яким належить зерновий портовий термінал «Олімпекс‎»‎ в Одесі.

Це стало наступним кроком після того, як у січні цього року Високий суд Англії виніс рішення про заморожування активів власників GNT Group та Olimpex Coupe International.

За інформацією видання Borg.Expert рішення про звернення до суду із позовом про банкрутство наразі є єдиним способом для кредиторів зберегти активи від розмивання та непрозорих дій колишніх власників Сергія Грози та Володимира Науменка, які без відома кредиторів утилізували майно, що було у заставі – майже 400 000 тон зерна та насіння соняшнику, вартістю близько 130 мільйонів доларів США.

Коментуючи ініціативу щодо банкрутства, Ана Фірмато, керуючий директор Innovatus, зазначила:

«Ми визнаємо стратегічну важливість виходу зерна з Одеського порту для глобальної продовольчої безпеки. Innovatus залишає в силі свої зобов’язання інвестувати в Україну та підтримувати її економіку. Процедура банкрутства саме цієї організації є необхідним юридичним кроком для реструктуризації групи заради її прибутковості, прозорості, дотримання податкового законодавства та належного корпоративного управління».

Джон Паттон, регіональний топ-менеджер ACP, додав:

«Наразі буде призначений арбітражний керуючий, якому буде доручено забезпечити відсутність збоїв у роботі терміналу. Ця комплексна реорганізація є найкращим способом захисту робочих місць та операційної роботи терміналу, адже він відіграє важливу роль у Чорноморській зерновій ініціативі. Успіх зернового коридору має вирішальне значення для народу України та міжнародної продовольчої безпеки».

Компанії ACP та Innovatus запевняють, що робота зернового коридору внаслідок банкрутства власника зернового терміналу Olimpex Coupe International не постраждає.

Нагадаємо, що у складі керівництва GNT Group вказаний Олексій Павленко, який займав посаду Міністра аграрної політики та продовольства у другому уряді Арсенія Яценюка (2 грудня 2014 — 14 квітня 2016).

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top