Економіка

Суд Англії заарештував 118 млн. доларів власників Одеського зернового терміналу GNT Group та Olimpex Coupe

GNT Group

Високий суд Англії виніс рішення про заморожування активів Сергія Грози та Володимира Науменка, власників GNT Group та Olimpex Coupe International, які володіють зерновим портовим терміналом «Олімпекс‎»‎ в Одесі – повідомляє сайт фінансової компанії Argentem Creek Partners

Американські кредитори Innovatus Capital Partners (Innovatus) та Argentem Creek Partners (ACP) ініціювали розслідування, що привело до даного рішення суду.

У повідомленні йдеться про те, що «Innovatus та ACP продовжували підтримувати GNT Group, включаючи пропозицію відкласти виплати за кредитом після вторгнення Росії», та розслідування показало, що з 24 лютого 2022 року на потужностях зернового термінала «‎Олімпекс»‎ зберігалось зерно, яке було у заставі в Innovatus. За результатами розслідування, зерно було розграбоване й продане на загальну суму в $25 млн., без попереднього повідомлення чи згоди кредиторів.

Ана Фірмато, керуючий директор Innovatus: «Ми вважаємо огидним, що власники GNT Group використовують війну для шахрайства. Розслідування показують, що все зерно закладене Innovatus було продано обманним шляхом власниками GNT Group. Таким чином, у Innovatus не було іншого вибору, крім як виконати наказ про заморожування активів, щоб запобігти подальшій розтраті коштів паном Науменко та Гроза».

Джон Паттон, регіональний топменеджер в ACP: «ACP та Innovatus об’єднали свої зусилля через істотні недоліки прозорості та управління, а також через підозри у великомасштабній розтраті активів та корпоративних правопорушеннях. Ми виявили передачу членами GNT Group активів юридичній особі у Швейцарії, яка, як ми розуміємо, контролюється фінансовим директором GNT Group Дусаном Денисом. Як тільки GNT Group виконає свої зобов’язання, ці проблеми буде вирішено з мінімальним порушенням зернового коридору».

Судове рішення дасть кредиторам можливість передати контроль за активами GNT Group в Одеському порту іншим операторам, які продовжать роботу зернового коридору.

У свою чергу в GNT відкидають звинувачення та заявляють, що відразу після початку війни, 25 лютого 2022 року повідомили Innovatus про неможливість забезпечення збереження зерна та контролю його якості через військові ризики.

«Вологе зерно у закритому просторі може бути вибухонебезпечним у випадку влучання снаряду у силос. Тому керівництво терміналу прийняло рішення негайно вивезти зіпсоване зерно на утилізацію. Зазначимо, що 13 травня 2022 року міжнародна інспекційно-сертифікаційна компанія Bureau Veritas провела інспекцію цього зерна та виявила і задокументувала його псування. Також додамо, що інспекція компанією Cotecna, яка була проведена у лютому 2022 року, до початку війни, підтвердила наявність зерна, переданого у заставу Innovatus на потужностях терміналу», — ‎зазначили в GNT.

GNT Group стверджують, що 13 грудня минулого року підтвердили своє бажання погасити борг перед Innovatus Capital Partners, але згода на це від Argentem Creek Partners LP не була отримана.

На сайті GNT Group вказані три особи з членів ради компанії:

GNT Group

Олексій Павленко, корпоративний топ-менеджер, Міністр аграрної політики та продовольства у другому уряді Арсенія Яценюка (2 грудня 2014 — 14 квітня 2016).

Богдан Хомяк, спеціаліст з 25 річним досвіду роботи в Україні. Протягом останніх п’яти років сприяв комерційним операціям в сільськогосподарському секторі України загальною вартістю понад 500 млн. дол. США, надаючи консультації азіатським, європейським і американським компаніям.

Дусан Денис, фінансовий директор GNT Group, також займає кілька посад у холдингових і торгових дочірніх компаніях групи. Працює з GNT більше 10 років.

Данні про бенефіціарів та власників на сайті компанії GNT Group відсутні, а Сергій Гроза, якого Argentem Creek Partners вказує власником компанії на сайті не зазначений.

Щодо компанії Olimpex Coupe International власником якої Argentem Creek Partners вказує Володимира Науменка, 100% засновником є компанія «ДЖИ-ЕН-ТІ ТРЕЙД ПРИ ДУБАЙСЬКІЙ БАГАТОПРОФІЛЬНІЙ ТОВАРНО-СИРОВИННІЙ БІРЖІ» (GNT TRADE DMCC), зареєстрована в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Загалом Сергій Гроза та Володимир Науменко пов’язані багатьма компаніями за даними Youcontrol, тому в даному процесі не все так просто і однозначно, як на перших погляд здається.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top