Експертний клуб

Рейтинг “10 кращих напрямків для інвестування”

Після закінчення війни економіка України почне відновлюватись, чому сприятимуть західні фінансові вливання. Відкриються нові можливості, рівень життя зросте, а це, зрештою, дозволить нашій країні зайняти гідне місце в Європі. Однак навіть зараз, у найважчий для України час, є привід задуматися про своє майбутнє.

Міжнародний експертний клуб та рейтингове агентство «ElitExpert» презентує рейтинг “10 найкращих напрямків для інвестування”, що базується на опитуванні кількох десятків фахівців різних сфер діяльності — як українських, так і зарубіжних. Незалежні експерти виділили десять перспективних галузей, у яких інвестиції можуть бути найвигіднішими навіть під час повномасштабної війни.

ЗА ЯКИМИ КРИТЕРІЯМИ МИ ОЦІНЮВАЛИ?

Опитані нами експерти, обираючи напрямки інвестування, керувалися кількома критеріями.

Перший критерій — це ринковий потенціал обраної сфери, критерій прибутковості. Він включає обсяги продажів, тенденції зростання, ступінь конкуренції та інші фактори, які можуть впливати на прибутковість інвестицій.

Другий критерій – це інноваційність напряму. Чим більша сфера інноваційна, тим вищий її потенціал для зростання та розвитку, і тим більше шансів на високу прибутковість інвестицій. Це особливо важливо у сферах, пов’язаних із технологіями майбутнього, такими як штучний інтелект, нейромережі, автоматизація та інші.

Третій критерій — це рівень ризику. Загальних правил тут немає — хтось готовий до великого ризику отримання високих доходів; хтось, навпаки, віддають перевагу більш консервативним варіантам, але експерти обов’язково враховували цей фактор.

І нарешті ще одним важливим критерієм при виборі сфери для інвестування експерти назвали стабільність і надійність. Адже більшість інвесторів все ж таки прагнуть уникати ризикованих інвестицій, тому обирають сфери, які мають високий ступінь та довгу історію надійності.

ТОП-10

  1. Нерухомість: інвестування у купівлю та оренду нерухомості, комерційні чи житлові об’єкти.
  2. Криптовалюти: інвестування в біткоїн, ефіріум та інші цифрові активи.
  3. Цінні папери: інвестування в акції, облігації, ETF та інші інструменти на фінансових ринках.
  4. Бізнес: інвестування у створення власної компанії, покупку чужої компанії чи франшизу
  5. Золото: інвестування в дорогоцінні метали
  6. Технології майбутнього: інвестування у штучний інтелект, нейромережі, робототехніку
  7. Агросектор: інвестування у сільське господарство
  8. Заощадження: інвестування в ощадні рахунки, депозити з високою процентною ставкою та інші інструменти накопичення капіталу.
  9. Стартапи: інвестування в нові та перспективні стартапи, які можуть стати наступними Google, Apple або Telegram.
  10. Мистецтво: інвестування в картини, скульптури та антикваріат.

АНАЛІТИКА

На перше місце рейтингу переважна більшість експертів поставили інвестування в нерухомість. Досвід багатьох століть доводить, що це один із найнадійніших способів отримання доходу, реальний та відчутний актив, який завжди матиме ціну.

Довгострокова та стабільна інвестиція в нерухомість дозволяє отримувати дохід не лише від здачі в оренду, а й від зростання вартості самого об’єкта, що дозволить інвесторам отримати високий прибуток під час перепродажу. Попит на житло чи комерційну нерухомість з кожним роком лише зростає, а ризики “прогоріти” у цьому напрямі інвестування – мінімальні.

Таким чином, як у довгостроковій, так і короткостроковій перспективі, саме цей напрям поєднує в собі найкращі фактори – від високої прибутковості до стабільності та надійності.

Другий рядок ТОП-10 по праву зайняли криптовалюти. Це новий вид інвестування – продукт сучасної цифрової доби з потенційно високою прибутковістю. Ще десять років тому слова «біткоїн», «ефір», «майнінг» нікому нічого не говорили, а тепер у найбагатших людей планети в інвестиційному портфелі обов’язково є частка активів у криптовалютах.

Загалом, інвестування в криптовалюти — досить високоризиковане спрямування, яке, однак, може принести й високу прибутковість, яка не снилася традиційним активам — до 1000% на рік. При цьому криптовалюти є вельми волатильними і можуть сильно падати в ціні — іноді і в десятки разів — тому наддохід компенсується істотним ризиком втратити всі свої заощадження.

На третьому місці — традиційні цінні папери. Фондовий ринок — один із найпоширеніших напрямів інвестування, що пов’язано з тим, що цінні папери дозволяють інвесторам отримувати дохід як від капіталізації, так і від дивідендів. Такий актив зазвичай торгується на фондових біржах, надаючи інвестору різні можливості для заробітку – зокрема акції, облігації, фонди тощо. Для тих, хто готовий ризикувати акції деяких компаній можуть дати високий дохід.

Четверту позицію у списку найбільш привабливих напрямів експерти віддали інвестуванню у бізнес. Мова може йти як про створення власного бізнесу, так і купівлю частки чужої компанії чи франшизи. При правильному підході та виборі бізнес-напряму інвестор може отримати значний прибуток у короткостроковій або довгостроковій перспективі.

До того ж такий напрямок дозволяє отримати більш високу прибутковість, якщо порівнювати з банківськими депозитами або іншими інвестиційними інструментами. Однак і ризик залишитися ні з чим за неправильної бізнес-стратегії — на жаль, також досить великий.

На п’яту сходинку рейтингу експерти поставили старі-добрі інвестиції в золото, срібло та інші дорогоцінні метали. Безумовно, це перевірений століттями стабільний та надійний напрямок інвестування, який завжди слугуватиме захистом від інфляції та політичних ризиків.

З мінусів: у сучасному динамічному світі доходність від інвестування в дорогоцінні метали може здатися дуже низькою. Наприклад, щоб досягти такої ж надприбутковості, як у криптовалют, дорогоцінним металам потрібні десятиліття.

Шостий рядок рейтингу фахівці надали такому напрямку, як інвестиціям у сучасні технології. Це інвестиції в майбутнє, яке настає прямо зараз: мова про штучний інтелект, робототехніку, блокчейну та інші інновації. В даний момент у потенційних інвесторів відкриваються справді унікальні можливості — ці напрямки поки що знаходяться в початковій стадії свого розвитку та мають величезний потенціал для зростання.

При цьому важливість інвестування в сучасні технології полягає не тільки в потенційній фінансовій віддачі, а й у їхньому значному впливі на майбутнє суспільства. Вже зараз розвиток цих технологій змінює світ — важко посперечатися з тим, що це один із найактуальніших і найперспективніших напрямків сучасного бізнесу.

На сьоме місце експерти поставили інвестування у сільське господарство. Для такої аграрної країни як Україна ця сфера є дуже перспективним напрямом для інвесторів. Виробництво сільськогосподарських культур є одним із найважливіших секторів української економіки, а попит на продукти харчування та ресурси для їхнього виробництва постійно зростає.

Купівля землі — один із найпоширеніших способів інвестування у сільське господарство. Придбання земельних ділянок дозволяє інвесторам просто отримувати дохід від орендної плати, або самим брати участь у виробництві сільськогосподарської продукції. До того ж впевнене зростання цін на землю після війни призведе і до зростання вартості інвестицій.

Восьма позиція рейтингу – інвестування у заощадження. Мова може йти про ощадні рахунки, банківські депозити з високою процентною ставкою та інші інструменти для накопичення капіталу — те саме життя «на відсотки». Ці інвестиції в розвинених країнах найчастіше розглядаються одним із найнадійніших способів збереження та збільшення своїх фінансів, оскільки гроші інвестора захищені законом і гарантуються банком чи іншою фінансовою організацією.

При цьому головна перевага ощадних рахунків та депозитів з високою процентною ставкою полягає в їхній доступності для широкого кола інвесторів: мінімальна сума вкладення може бути досить невеликою, що робить їх привабливими для людей із різними рівнями доходів.

Дев’ята позиція у напрямку, що набув серйозного розвитку в останні десятиліття: інвестування в стартапи.

Це дуже перспективна сфера, яка може принести інвестору високу прибутковість. Стартапи часто ростуть дуже швидко і можуть досягти великих успіхів, що дозволить отримати дохід не тільки від продажу компаній або їх часток, але і від дивідендів і зростання їхньої вартості.

Водночас це досить ризикований спосіб інвестування, адже згідно зі статистикою, до 95% стартапів не доживає до кінця своїх проектів. Знайти у купі ідей той самий стартап, який потім «вистрілить» — непросте вміння, а з іншого боку, ті 5%, що залишилися, тепер знають у всьому світі.

Замикає десятку найпривабливіших напрямів для вкладення фінансів — інвестування в мистецтво: картинні галереї, скульптури, антикваріат і т.д.

Для тих, хто має знання та досвід у цій галузі, такий напрямок інвестування може приносити високий прибуток.

Однією з головних переваг інвестування у мистецтво є його стабільність. Твори мистецтва, особливо картини та скульптури, мають мало спільного з волатильними ринками цінних паперів — тим паче, що найчастіше вони існують в одному примірнику, що призводить до об’єктивного підвищення їх вартості з часом.

І нарешті, інвестування в мистецтво може бути не тільки прибутковим, а й захоплюючим процесом, перетворившись на свого роду хобі для інвестора.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top