Закон та правосуддя

Естонія першою з країн Балтії узаконила одностатеві шлюби

Закон про сім’ю також визначає регулювання походження щодо права усиновлення одностатевих пар

Парламент Естонії ухвалив закон, який передбачає можливість укладення шлюбу між двома повнолітніми особами незалежно від їхньої статі з 1 січня 2024 року. Про це повідомляє ERR.

За ухвалення відповідного законопроєкту проголосували 55 членів Рійгікогу і 34 – проти.

Документ передбачає зміну змісту інституту шлюбу, відомого із сімейного законодавства, таким чином, що в подальшому шлюб можуть укласти дві повнолітні фізичні особи незалежно від статі.

Окрім шлюбу, люди також мають можливість укласти договір про спільне проживання як альтернативу. Новий закон передбачає положення, необхідні для імплементації Закону про співжиття, які зараз відсутні в правовій системі, а також створює спрощену процедуру переходу від договору про спільне проживання до шлюбу.

Закон про сім’ю також визначає регулювання походження щодо права усиновлення одностатевих пар.

Одностатеві подружжя отримали право на спільне усиновлення через шлюбну рівність. Одностатеве подружжя може усиновити дитину свого подружжя за згодою біологічного батька. У законі встановлено принцип, що дитина не може мати більше двох батьків. Також зберігається принцип, згідно з яким пов’язані з дитиною права та обов’язки мають перш за все біологічні батьки дитини. Чоловік матері має батьківські відносини з дитиною, якщо він дає згоду на штучне запліднення матері.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top