Закон та правосуддя

Рада прийняла закон про статус англійської мови в Україні: які будуть зміни

Як ухвалення цього законопроекту вплине на українців

Верховна Рада прийняла закон про статус англійської мови в Україні. Про це у Telegram повідомляє народний депутат України Ярослав Железняк.

«Рада прийняла закон 9432 про застосування англійської мови в Україні. «ЗА» в цілому  — 236 (голосів)», — написав він. 

Нардеп зазначає, що законом закріплюється статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Також закон визначає категорії посад, кандидати на які зобов’язані володіти англійською мовою, унормовує особливості застосування англійської мови в роботі органів влади, органів місцевого самоврядування, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я тощо.

«Була дискусія по правці №336 (внесена за день до ухвалення закону),яка передбачає бюджетну підтримку для кінотеатрів за демонстрування англомовних фільмів. Вона була підтримана (226)», — зазначив Железняк.

Закон про статус англійської мови в Україні

Законопроект 9432 ініціював Володимир Зеленський. Його зареєстрували 28 червня 2023 року, а восени торік він пройшов перше читання.

Проект пропонує закріпити статус англійської як однієї із мов міжнародного спілкування в Україні, оскільки наша країна має намір вступити у ЄС, а українці поки на недостатньому рівні володіють цією мовою.

Законопроект передбачає вивчення англійської мови з дитячих садочків і на всіх рівнях здобуття освіти. Також він пропонує транслювати фільми англійською мовою у кінотеатрах, а у разі неокупності квитків держава компенсуватиме частину коштів закладам.

Як ухвалення цього законопроекту вплине на українців

Ухвалення законопроекту зобов’яже володіти англійською мовою тих, хто претендує на посади:

— державної служби категорії «А», державної служби категорії «Б» і «В», перелік яких встановлює Кабінет Міністрів
— голів місцевих держадміністрацій та їхніх заступників
— військовослужбовців офіцерського складу, які служать за контрактом (перелік встановлює КМУ)
— поліцейських середнього та вищого складу, начальників в інших правоохоронних органах і службах цивільного захисту (перелік встановлює уряд), — прокурорів, працівників митних та податкових органів (перелік встановлює КМУ)
— керівників суб’єктів господарювання державного сектора економіки (перелік визначає Кабмін)

Чиновники складатимуть іспит з англійської мови безкоштовно, його організовуватиме МОН. Пройти його можна не частіше 1 разу на 4 місяці, але необмежену кількість разів.

Вимоги до знання англійської для держслужбовців категорії «А», голів місцевих держадміністрації та їхніх заступників почнуть діяти через 2 роки після закінчення воєнного стану, а для решти посадовців — через 4 роки.

Окрім цього:

— на всіх рівнях освіти вивчення і використання англійської стане обов’язковим, у тому числі й дошкільних закладах
— військові повинні будуть володіти англійською на достатньому рівні для спілкування у професійних цілях, але під час воєнного стану та мобілізації на військовослужбовців та правоохоронців вимога володіти англійською мовою не розповсюджується
— у всіх видах пасажирського транспорту: на залізничних вокзалах, автовокзалах, в аеропортах, морських та річкових портах всю інформацію мають дублювати англійською мовою
— під час культурно-мистецьких заходів, у музеях та кінотеатрах, зобов’яжуть дублювати аудіовізуальну інформацію англійською
— екстрена допомога надаватиметься іноземцям англійською, якщо вони не володіють українською. Виклики також мають прийматися і англійською (або іншою мовою, прийнятною для сторін)
— на кордоні митний і паспортний контроль для іноземців здійснюватиметься англійською
— у кінотеатрах транслюватимуть до 10% (від загальної кількості) фільмів англійською мовою.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top