Експертний клуб

Перші серед рівних – 20 відомих суддів Одеського регіону, хто вони?

рейтинг судей

Верховенство Закону – головне, чого потребує сучасне українське суспільство. Страшна трагедія для кожного з нас – війна, почалася саме з нехтування законним правом України на суверенітет і незалежність. Українці почуваються зараз, як ніколи, вразливими та незахищеними; однією з небагатьох констант, що дозволяють продовжувати жити та працювати у воюючій країні, є віра в верховенство справедливості та Права.

Здійснюють правосуддя – судді. Люди, наділені великими повноваженнями та величезною відповідальністю. Кожен їх крок розглядається суспільством під мікроскопом, кожне рішення викликає роздратування сторони, що програла, будь-яке висловлювання або коментар ретельно аналізуються.

Популярність суддів пропорційна їх діяльності: статус суду, що здійснює правосуддя, резонанс справ, що розглядаються, все це накладає відбиток на самого суддю. І незважаючи на те, що представники цієї професії – це лише цивільні службовці, які виконують свій професійний обов’язок, інтерес до них величезний.

«Elitexpert» провів дослідження та склав рейтинг найвідоміших діючих суддів Одеського регіону. Чому саме цей регіон став предметом нашого дослідження? Насамперед тому, що він є одним із найзначніших регіонів сьогоднішньої України. Тому що саме сюди було переведено суди з окупованої української території, і те, які судді та як здійснюють правосуддя тут – є лакмусом для всієї країни загалом. У багатьох напрямках судової діяльності: в організації прозорого ведення судового процесу, доступу до правосуддя, у впровадженні системи електронного суду та медіації одеські суди є флагманськими.

 Складаючи рейтинг суддів, ми керувалися такими критеріями як професіоналізм, авторитет серед колег та експертної спільноти, ефективність, інноваційність, новаторство та відкритість. Статус судів, їхні можливості для здійснення правосуддя також були взяті до уваги. Крім того, ми вивчили численні матеріали щодо діяльності суддів, опубліковані у засобах масової інформації.

Рейтинг очолила Наталія Богацька – голова Південно-західного апеляційного господарського суду, голова Асоціації суддів господарських судів України. Кандидат юридичних наук.

Протягом довгих років Південно-західний апеляційний господарський суд є лідером регіону щодо впровадження інновацій, які забезпечують здійснення якісного правосуддя.

В суді активно використовуються цифрові технології, що спрощують доступ громадян до правової інформації та судових процесів, забезпечується прозорість та оперативність розгляду справ. Ведеться постійна робота щодо підвищення кваліфікації працівників для відповідності вимогам сучасних світових стандартів правосуддя.

Богацька входить до Керівного комітету масштабного українсько-канадського проекту «Підтримка судової реформи в Україні», де веде активну діяльність та представляє нашу країну на міжнародних форумах та зустрічах.

Рейтинг судей

Наступний у рейтингу – Олександр Джабурія, голова П’ятого апеляційного адміністративного суду. Кандидат юридичних наук.

Під його керівництвом суд став одним із лідерів інноваційного розвитку судової системи, не тільки в Одеському регіоні, а й у всій Україні. Наразі суд обслуговує Одеську, Миколаївську та Херсонську області.

Судді 5ААС, спільно з викладачами профільних навчальних закладів області, в рамках проекту #СудЗсередини проводять наукові семінари для студентів та беруть участь у розробці освітніх програм.

У суді впроваджено вдосконалену систему виконання судових рішень, з урахуванням бар’єрів та перешкод, під час дії військового стану на території України.

Повністю запроваджено проект «Електронний суд».

За міжнародними стандартами, у П’ятому апеляційному адміністративному суді створено сучасний обладнаний простір для забезпечення максимальної прозорості роботи суду та продуктивності.

На третій позиції рейтингу Ігор Артеменко – голова Одеського апеляційного суду з лютого 2023 року. Кандидат юридичних наук.

Справедливий та досвідчений суддя.

Суддівську кар’єру розпочав 1993 року у Військовому суді Одеського гарнізону.

Був членом Другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

Наразі, під його керівництвом, Одеський апеляційний суд відіграє ключову роль у місцевій судовій системі, забезпечуючи наступний ступінь правосуддя та є ланкою між судами першої інстанції та вищими судовими органами, найважливішим елементом у системі забезпечення справедливості та законності.

Анатолій Радчук – голова Одеського окружного адміністративного суду.

Перспективний та грамотний суддя.

У травні 2020 року здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук.

У вересні 2022 року Радчука обрано головою Одеського окружного адміністративного суду.

У 2023 році в Одеському окружному адміністративному суді запроваджено кабінет медіації, який функціонує в рамках Меморандуму про співпрацю суду з Українською академією медіації. Також суд активно співпрацює із профільними навчальними закладами.

П’ятий у рейтингу – Сергій Чванкін, голова Київського районного суду Одеси, голова ГО «Асоціація слідчих суддів України». Доктор юридичних наук, доцент кафедри цивільного права НУ «Одеська юридична академія».

Під його керівництвом, з вересня 2017 року, у рамках грантового проекту USAID «Впровадження інформаційних технологій у судочинство та заповнення інформаційних прогалин у співпраці судової системи та суспільства», Київський районний суд став пілотним проектом із впровадження «Електронного суду» у нашій державі.

Суд входить до трійки найбільш завантажених судів України (40 тисяч справ та матеріалів щорічно), оскільки саме в ньому розглядається більша частина запобіжних заходів на вимогу правоохоронних органів та військових – сотні справ щодня.

Чванкін – дуже ефективний суддя. За його ініціативою, при Київському районному суді створено і вже багато років успішно працює «Громадський центр правосуддя», де будь-який мешканець Одеської області може отримати правову кваліфіковану допомогу фахівців абсолютно безкоштовно.

Сергій Кічмаренко – голова Приморського районного суду Одеси.

Кандидат юридичних наук, докторант Науково-дослідного інституту громадського права.

Мастодонт одеської юриспруденції, досвідчений та впливовий суддя. Автор численних наукових праць.

Кічмаренко виступає за реформування судової влади, бере активну участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, присвячених цьому питанню.

Приморський районний суд бере участь у робочій групі із захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства.

Рейтинг судей

На сьомому місці Олександр Демешин – голова Господарського суду Одеської області.

Досвідчений, ефективний суддя з 21-річним стажем, який має авторитет серед своїх колег.

Непублічний.

Суд, який він очолює з лютого 2023 р., активно залучає до своїх лав молодь, проводить інформаційно-просвітницькі заходи для студентів та школярів, сприяючи розвитку навичок майбутніх юристів.

Господарський суд є постійним учасником різних міжнародних форумів, конференцій та зустрічей, і ця активна міждержавна взаємодія забезпечує суду доступ до інноваційних методів та технологій, які він успішно інтегрує у свою роботу.

Заступник голови Одеського апеляційного суду Руслан Котелевський, якого експерти поставили на восьме місце, авторитетний і досвідчений суддя, добре відомий як у судових колах, так і серед громадськості, до того ж представляє суд, який є одним із найвпливовіших у внутрішній ієрархії.

Дев’ята позиція в рейтингу у Андрія Дрішлюка, заступника голови Одеського апеляційного суду.

У суддівських колах він вважається справжнім професіоналом своєї справи, має репутацію чесного та справедливого судді.

Не помічений у жодних корупційних скандалах.

Часто представляє регіон у різних міжнародних проектах та форумах.

У зв’язку з режимом воєнного стану, який став новим випробуванням для судової системи, Андрій Дрішлюк відповідає за мінімізацію ризиків для всіх учасників судових процесів.

Наступний у рейтингу – Олексій Старіков, заступникголови Малиновського районного суду Одеси.

Досвідчений суддя. До початку суддівської кар’єри, тривалий час працював в СБУ.

У Малиновському райсуді він розглянув значну кількість складних та резонансних справ. Брав участь у розгляді «справи 2 травня».

Як експерт є постійним учасником і спікером різних міжвідомчих семінарів, круглих столів, програм, пов’язаних з підвищенням кваліфікації суддів, прокурорів, співробітників поліції та адвокатів.

Бере участь у міжнародних програмах, спрямованих на розвиток громадянського суспільства в Україні та посилення довіри до судової влади.

Користується повагою у правоохоронних органах та юридичній спільноті міста.

Ініціативний, підтримує впровадження нових підходів та сучасних IT технологій у судочинстві.

На одинадцятій позиції Володимир Гуревський, з березня 2023 року – голова Малиновського районного суду міста Одеси.

Кандидат юридичних наук, автор великої кількості наукових статей та досліджень.

Довгий час займався викладацькою діяльністю.

Гарний організатор.

Має високий авторитет серед юридичної спільноти та в науковому середовищі.

Принциповий, не публічний.

Рейтинг судей

На дванадцятому місці – Віктор Позняк, голова Суворовського районного суду Одеси, у якому працює з 2002 року.

Грамотний адміністратор.

Його професійний досвід високо оцінюється експертами.

Позняк також не публічний. З його ім’ям не пов’язані жодні «гучні справи» чи конфлікти.

Тринадцяте місце у Володимира Петренка, заступника голови Київського райсуду Одеси. Крім свого великого досвіду, він успішно поєднують суддівську діяльність з науковою — будучи автором багатьох робіт з юриспруденції, цивільного процесуального права та права інтелектуальної власності.

На чотирнадцятому місці – заступник голови Приморського районного суду міста Одеси Віктор Іванов. Суддя з 2004 року, один із найвагоміших у Приморському суді. За його плечима десятки «гучних» кримінальних справ, а 2020 року він навіть був узятий у заручники одним зі своїх підсудних, озброєним гранатою. Також вів справу, пов’язану зі скандальною спадщиною бізнесмена Вадима Чорного.

Ігор Завальнюк, суддя-спікер Одеського окружного адміністративного суду.

Кандидат юридичних наук. Має дві вищі освіти — педагогічну та юридичну. Викладає у Національній школі суддів України.

З березня 2002 року розпочав свій трудовий шлях безпосередньо у судовій системі. У грудні 2005 року було призначено на посаду судді Комсомольського районного суду м. Херсона.

2009 року Завальнюк перевівся до Одеси.

З грудня 2010 року обіймає посаду судді безстроково.

У 2015 році, після ухвалення Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» був обраний заступником голови Одеського окружного адміністративного суду та пробув на цій посаді два граничні терміни.

Наразі є суддею-спікером ООАС та коментує для преси гучні справи, що розглядаються судом, за рахунок чого отримав широку пізнаваність у ЗМІ.

16 місце – у судді Київського райсуду Юлії Федулеєвої, яка служить Феміді з 2012 року.

У 2018 році Вища рада правосуддя рекомендувала президенту призначити її суддею безстроково.

Федулеєва спеціалізується на розгляді кримінальних справ, зокрема дуже гучних, в одному з найбільш завантажених судів України.

Її професійна діяльність і вироки, що виносяться, найчастіше розглядаються «під мікроскопом» громадськістю і пресою. Це зробило її однією з найбільш згадуваних у ЗМІ суддів Одеси – при цьому навіть недруги відзначають її досвід, професіоналізм та глибокі знання закону.

Рейтинг судей

На 17-му рядку в рейтингу Елла Катаєва — суддя Одеського окружного адміністративного суду.

2008 року обрана суддею цього адміністративного суду безстроково.

У 2011 році призначено на посаду заступника голови Одеського окружного адміністративного суду. Обіймала посаду заступника голови суду протягом чотирьох каденцій.

Брала участь у конкурсі Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Як спікер багатьох профільних міжнародних конференцій, Елла активно працює над просуванням судового діалогу, через прецедентне право і «медіацію» з «досудовим врегулюванням суперечок».

Сергій Черевко, суддя-спікер Малиновського районного суду Одеси.

На посаді судді з 2010 року. Кандидат юридичних наук.

Розглянув значну кількість резонансних та гучних справ, у тому числі, справу про вбивство чемпіона Європи з регбі, бунт в «Одеській виправній колонії», «справу «Краяна», звинуваченими по якій проходили мер та керівництво міста Одеси.

Також розглянув велику кількість справ, пов’язаних із злочинами проти основ національної безпеки та військових злочинів, справи стосовно керівників окупаційної адміністрації Херсонської області – Кирила Стремоусова та Володимира Сальдо, які звинувачуються у державній зраді та колабораціонізмі.

Публічний. Як суддя-спікер суду, веде послідовну багаторічну діяльність, спрямовану на покращення комунікації між судовою системою, ЗМІ, ГО та громадянським суспільством.

Дев’ятнадцяте місце -у судді Господарського суду Одеської області Дмитра Бездолі. Він голова правління Асоціації суддівського самоврядування, відомий своїми різкими судженнями щодо громадських активістів, які намагаються тиснути на суди «по праву вулиці».

Має великий досвід роботи юристом та керівником юридичної служби, тренер та викладач Національної школи суддів України.

В рамках роботи Асоціації суддівського самоврядування розробляв та проводив освітні заходи для суддів та юристів, спрямовані на формування позитивного іміджу судової влади та підвищення довіри до судів, а також підвищення професійної компетентності судового корпусу.

Входив до робочої групи Вищої ради правосуддя з питань реформування законодавства про судоустрій та статус суддів, а також перебував у робочій групі Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та фінансування судової влади.

Брав участь у конкурсі Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Замикає двадцятку найвідоміших суддів Одеського регіону – суддя Малиновського райсуду Одеси з 18-річним стажем, Олександр Гарський.

Має позитивний імідж, користується повагою українських ЗМІ за свої незвичайні вироки – серед іншого, він «карає» злочинців читанням книг. Разом з цим, розглянув багато резонансних справ, пов’язаних із військовими злочинами, державними зрадами та колабораціонізмом.

Розглядає справу за звинуваченням у службовій недбалості колишнього начальника ДСНС Одеської області, яка, згідно з обвинуваченням, призвела до великих пожеж з тяжкими наслідками в «Одеському коледжі економіки», готелі «ТокіоСтар» та обласному Центрі психічного здоров’я.

Інтелектуал, публічний. Охоче дає інтерв’ю, пояснюючи свою «освітню методику».

Над матеріалом працювали:
Олена Овчиннікова, Олександр Закладний та Олександр Кисіль

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top