Одеса

В Одесі стартує перше регіональне опитування з досвіду насильства та домагань на роботі

Більшість жителів нашого регіону не знають, що таке харасмент.

В Одесі у Media Center Ukraine 8 серпня відбулася пресконференція, присвячена старту глобального дослідження щодо досвіду людей, які стикаються з насильством та домаганнями на роботі.

Такі речі завдають шкоди як окремим особам, сім’ям, підприємствам, так і суспільству в цілому. І щоб ефективно запобігати та протидіяти цьому явищу, треба знати його краще. Треба знати, які види насильства та домагань на роботі є більш поширеними й де саме, а також хто більше піддається їм і чому. В Україні досі не було ані загальнонаціональних, ані регіональних даних про це явище.

Щоб заповнити цю прогалину, Громадська організація “Культура демократії” та Соціологічний інформаційно-дослідницький центр за підтримки Українського жіночого фонду у межах виконання Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”  ініціювали незалежне відкрите дослідження, присвячене цьому питанню.

Керівниця Громадської організації “Культура демократії” та координаторка “Коаліції — 1325 Одещина” Лілія Леонідова зазначила на брифінгу, що “результати цього першого в Україні опитування будуть  інформативними та показовими, а в деяких випадках і несподіваними. Вони допоможуть  відчути масштаби насильства та домагань на роботі, включаючи його різні форми, а також фактори, які можуть заважати людям навіть говорити про це, чи то сором і провина, чи то недовіра до інституцій, чи, можливо, ще гірше — через те, що така неприйнятна поведінка вважається «нормальною».  Насильству та домаганням на роботі не повинно бути місця і не повинно бути толерантності — ніде”.

Ольга Перунова, заступниця директора Департаменту моніторингу дотримання прав людини, начальниця управління гендерної рівності Міністерства внутрішніх справ України, зазначила, що понад рік тому Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію. Яка, серед іншого, зобов’язує вживати законодавчі інструменти проти сексуального насильства на робочому місці.

«У МВС ми внесли зміни до нормативно-правових актів, а у вересні проведемо серію тренінгів, щоб наші співробітники могли розпізнавати випадки сексуальних домагань на робочому місці», — додала урядовець.

Олена Князєва, керівниця Соціологічного інформаційно-дослідницького центру “Пульс” та експертка “Міжнародного експертного клубу” припустила, що більшість жителів нашого регіону в принципі не знають, що таке харасмент, або сексуальне домагання на робочому місці,  і трактування цього поняття далеко не очевидне.

Соціолог розповіла, які питання включено до опитувальника та як буде організовано дослідження.

“Опитування проводитиметься онлайн на професійній платформі для соціологічних та маркетингових досліджень з використанням технології рівер семплінг. Рівер-семплінг — це методика проведення онлайн-досліджень, коли респондентів беруть не з бази даних (панелі), а залучають у режимі реального часу серед користувачів інтернету конкретно під дане опитування.  Опитування анонімне та передбачає виявлення та аналіз загальних тенденцій і закономірностей. Всі дані будуть аналізуватися в узагальненому вигляді”.

Координаторка проєкту Олена Ротарі наголосила на тому, що вона  сподівається, що цей дослідницький проєкт проллє більше світла на це лихо і прокладе шлях для подальших поглиблених досліджень та аналізу.

“Більш чітке уявлення про те, як насильство та домагання впливають на сферу праці, є важливим кроком на шляху до їх викорінення, до чого закликала міжнародна спільнота, ухваливши Конвенцію МОП № 190 та Рекомендацію МОП № 206 у 2019 році”, — зазначила вона.

Посилання на опитування знаходиться тут. Організатори будуть дуже вдячні за поширення посилання серед Ваших колег, в пабліках і чатах.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top