Новини

Як українці ставляться до ухилянтів: суспільство розділилося на два табори

ВСУ

Суспільне ставлення до мобілізації нині вкрай суперечливе

Деякі українці зізналися, що відчувають сором за співвітчизників, які під час повномасштабної війни ховаються від мобілізації. Водночас дехто вважає, що ухилянтів можна зрозуміти, адже «ніхто не хоче помирати».

Про це свідчать дані опитування, проведеного Інститутом соціальної та політичної психології НАПН спільно з Асоціацією політичних психологів України 1-15 березня 2024 року. Їх представили на пресконференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».

Соціологи зазначили, що суспільне ставлення до мобілізації нині вкрай суперечливе. З одного боку, більше ніж половина респондентів (53,9%) згодні з твердженням «тих, хто ухиляється від мобілізації, можна зрозуміти — ніхто не хоче помирати». Не згодні з цим лише 17,2%, і ще близько 29% не мають чіткої відповіді. Найбільшу лояльність у цьому питанні готові проявити жителі південних областей, серед яких понад 70% вважають, що охочих ухилитися від мобілізації можна зрозуміти.

Водночас фахівці зафіксували, що близько 43% респондентів «відчувають сором за чоловіків, які ховаються від мобілізації». Серед жителів південних регіонів таких майже 50%.

«Суперечливе ставлення до мобілізації, що може проявлятися й на рівні суспільної свідомості, й у свідомості окремих громадян, є вагомим викликом для воєнно-політичного керівництва держави та потребуватиме застосування психологічно обґрунтованих заходів для ефективного забезпечення мобілізації», — дійшли висновку експерти.

Опитування проводилося методом очних (face-to-face) інтерв’ю та охопило 2000 респондентів віком від 18 років і старше, які проживають на підконтрольній Україні території. Вибірка репрезентує доросле населення України, похибка становить 3,2%.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top