Новини

В Одесі обговорили домашнє та гендерно зумовлене насильство під час війни

gender knyazeva semikop

Робота з протидії домашньому насильству у час війни не тільки не втратила свою актуальність, а й набула більшої важливості, через велику кількість випадків сексуального насилля з боку ворога над українськими громадянами, як жінками так і чоловіками.

З цього приводу в Одесі відбулась зустріч з журналістами представників громадських організацій, поліції та влади, щоб адвокатувати тему попередження гендерно зумовленого насильства.

Організаторка заходу, голова громадського руху «Віра Надія Любов» Тетяна Семікоп розповіла, що є їх рух є визнаним у громадянському суспільстві лідером у запобіганні та викоріненні гендерного насильства і вже багато років докладає великих зусиль у цій галузі.

gender knyazeva semikop

 «Реалії сьогодення в Україні вимагають зміни підходу до цього, вкрай важливого питання. Міжнародний марафон «16 днів проти насильства» вже вкотре проходить в нашій країні, і цього року, в час війни, він став ще більш актуальним, бо сексуальне насильство в період війни, це, на жаль, та реальність, в якій ми живемо. Дуже важливо, щоб журналісти, блогери та лідери думок висвітлювали та розповідали про цю теми, і жертви насилля не залишалися наодинці зі своїми проблемами», — розповіла Тетяна Семікоп.

Соціологиня Центру «Пульс» Олена Князєва у свою чергу зазначила, що за даними соціологічних досліджень та опитувань настрої у суспільстві змінилися, і завдяки роботі таких громадських організацій та зустрічей є можливість говорили про важливу проблему суспільства вголос.

gender knyazeva semikop

«Дуже багато роботи для підтримки потерпілих ведеться на місцевому рівні. На рівні держави розробляються відповідні законодавчі ініціативи, та національні плани. Важливо розумітись на проблемі, бути озброєним, щоб надавати допомогу потерпілим та створювати умови насамперед для запобігання. Про це потрібно говорити і говорити в голос. Нажаль в країні не вистачає фахівців з даної проблематики, замало достовірних даних, але робота ведеться і ми рухаємось у правильному напрямку», — розповіла Олена Князєва.

Ведучий телерадіокомпанії «Перший Міський» Олександр Філяєв, що також був присутнім на зустрічі, вже багато років веде телепроект «Червона межа». І якраз на рівні обласного ЗМІ, з різними фахівцями, представниками правоохоронних структур, громадського сектору та місцевої влади говорить про проблему гендерно зумовленого та домашнього насилля.

«Наш проект «Червона межа» має на меті донести суспільству, що мовчати не потрібно. Ця проблема не з’явилась учора і не зникне завтра, але тільки працюючи з усім суспільством, жінками, чоловіками та навіть дітьми, ми зможемо змінити ситуацію на краще», — додав Олександр Філяєв.

Організаторка заходу Тетяна Семікоп зазначила, що не зважаючи на війну робота триває, та має високу підтримку і на міжнародному рівні.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top