Розслідування

Головний суддя України отримав найбільший хабар в історії – НАБУ

Всеволод Сергійович Князєв

Голову Верховного суду України Всеволода Князєва затримали за хабар розміром $2,7 млн.

Голову Верховного суду України Всеволода Князєва затримали за хабар розміром $2,7 млн. Про це повідомили в НАБУ 15 травня.

Верховний Суд України – це остання касаційна інстанція, найвищий суд країни, здатний скасувати рішення судів всіх інстанцій. Рішення Верховного Суду України остаточні і оскарженню не підлягають.

«Неправомірна вигода розміром у 2.7 млн доларів США для Голови Верховного Суду та адвоката може бути частиною більш широкої схеми корупційного тиску на суди»,заявили на спільному брифінгу керівник САП  Олександр Клименко та директор НАБУ Семен Кривонос 16 травня 2023 року.

Всеволод Сергійович Князєв

Наразі тривають слідчі дії, метою яких є виявлення як всіх фігурантів конкретного епізоду, так і діяльності злочинного угруповання в цілому. На думку керівника САП Олександра Клименка, ця злочинна схема могла впливати і на інші суди України, тому її важливо було зупинити тут і зараз.

Попередня правова кваліфікація – ч.4 ст 368 ч.4 ст.369,  КК України. Вирішується питання про повідомлення про підозру.

За повідомленнями НАБУ і САП масштабну корупційну схему викрили зокрема й завдяки детективу, який працював під прикриттям. Слідство зафіксувало контакти представників групи «Фінанси та кредит» (бенефіціар – Костянтин Жеваго) з адвокатом одного з юридичних об’єднань.

«Вони домовилися про передачу неправомірної вигоди одному з найвищих посадових осіб суду для ухвалення вигідного одному з підприємців рішення», — заявили на брифінгу.

Перше засідання суду у справі мало відбутися 15 березня, але його за домовленістю перенесли «для акумулювання коштів», які передавалися адвокату. І вже 19 квітня було ухвалено «правильне» судове рішення, а на початку травня керівництво Верховного суду дало вказівку про розподіл хабара між іншими суддями. Третього травня було передано першу частину хабара, 15 травня — другу, саме на ній було «взято» голову Верховного суду Всеволода Князєва.

Всеволод Сергійович Князєв

Рішення, яке 19 квітня 2023 року, виніс Верховий суд, стосувалось  скасування ухвали Північного апеляційного господарського суду про визнання недійсним договору 2002 року про продаж 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo чотирьом компаніям – колишнім акціонерам підприємства. Цей комбінат був одним із головних активів Костянтина Жеваго і найбільш привабливим з погляду інвестицій. Компанія Костянтина Жеваго 20 років судилася за право власності на підприємство.

«Після отримання інформації  про існування злочинного угруповувано у сфері судової гілки влади та її вищого керівництва детективи бюро реалізували операцію під прикриттям. Завдяки оперативному проникненню в злочинне угрупування вдалося викрити та задокументувати ряд епізодів діяльності злочинної організації», – йдеться у повідомленні НАБУ та САП.

Внаслідок проведеного комплексу оперативно-технічних заходів НАБУ здобуло інформацію про контакти бізнесмена-власника групи «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго з одним із адвокатів-керівників адвокатського об’єднання. В ході розслідування з’ясувалося, що адвокатське об’єднання   використовувалося для маскування злочинної діяльності. Під виглядом адвокатських послуг та юридичного супроводу, учасники угруповання домовлялися із суддями про ухвалення рішень в інтересах їхніх «клієнтів» за певну «винагороду». Адвокат виступив посередником в передачі хабаря.

Під час проведення невідкладних слідчих дій, було вилучено частину предмета злочину — грошей, в тому числі під час обшуку у головного фігуранта — Всеволода Князєва та інших учасників злочинного угрупування.

Всеволод Сергійович Князєв

Всеволод Сергійович Князєв (43 роки) обіймає посаду Верховного судді України з 1 грудня 2021 року, є членом Вищої ради правосуддя і суддею Великої Палати Верховного Суду. Зарплатня Всеволода Князєва була від 670 тис. гривень на місяць.

Народився в Миколаєві, закінчив Одеську національну юридичну академію. Доктор юридичних наук, професор. З 2013 року почав працювати суддею Миколаївського окружного адміністративного суду, а 2015 року став головою цього суду. Після реформи 2016 року Всеволод Князєв став суддею Касаційного адміністративного суду Верховного Суду. 12 грудня 2017 року Всеволода Князєва обрано секретарем Великої Палати Верховного Суду.

22 жовтня 2021 року Пленум Верховного Суду таємним голосуванням обрав Князєва новим головою цієї інституції.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top