Новини

Суд встав на сторону військовозобов’язаного, який не оновив дані у ТЦК

тцк

Ленінський райсуд Миколаєва розглядав справу, в якій йшлося про штраф у розмірі 25 500 грн за неповідомлення ТЦК зміни облікових даних. Судді скасували адміністративне покарання військовозобов’язаному, йдеться у справі №489/4119/24.

У рішенні суду зазначається, що чоловік просив скасувати постанову ТЦК, якою його було визнано винним за ч. 3 ст. 210 КУпАП, та накладено штраф 25,5 тисяч грн.

Під час перевірки даних у військкоматі, куди громадянина доставила патрульна поліція, було встановлено, що з жовтня 2009 року чоловік став батьком, змінив місце роботи, але до цього часу не оновлював свої облікові дані.

Згідно з ч. 11 статті 38 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», позивач був зобов’язаний в семиденний строк з моменту одруження, народження дітей, зміну місця роботи повідомити про це орган, де він перебував на військовому обліку.

Разом з тим, згідно Закону «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів» основним завданням Реєстру «Оберіг», яким користується ТЦК, є ідентифікація громадян та забезпечення ведення військового обліку. До цієї бази вносяться персональні і службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Для формування бази даних шляхом електронної взаємодії ЦВК, ДПС, ДМС подають держателю цього реєстру відомості стосовно усіх громадян України віком від 18 до 60 років.

Таким чином, інформацію, яку не оновив позивач, відповідач повинен був отримати від уповноважених органів та з реєстрів, до яких має доступ в електронному вигляді. Суд дійшов висновку, що вина позивача не була доведена «поза розумним сумнівом», тому постанова про штраф була скасована.

тцк

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top