Одеса

Рейтинг найбільших витрат громад Одещини у серпні – від дорогих автомобілів до ремонту райсуду

Рейтингове агентство «ElitExpert» продовжує глобальне дослідження ефективності голів громад і керівників Одеського регіону. Дані за серпень.

Рейтингове агентство «ElitExpert» продовжує глобальне дослідження, присвячене ефективності голів громад та керівництва Одеського регіону. В рамках цього проекту, експерти агентства проаналізували найбільші тендери в Одеській області за серпень 2023 року, які направлені на чергові стадіони, парки та незрозумілі ремонти.

Багатомільйонні витрати і справді дуже дивні – від дорогих автомобілів та ремонту Київського райсуду Одеси до висадки гімалайських кедрів та вже традиційного ремонту тротуарів — і це в той час, коли українці по гривні збирають на дрони та інше обладнання для ЗСУ.

Експерти відібрали найбільш дивні та невчасні тендери під час війни, за які дійсно соромно.

Перше місце — Одеська міська рада (137,8 млн грн)

На першому місці знаходиться Одеська міська рада, управління капітального будівництва якої буде реконструювати будівлі Київського районного суду за 106,3 млн грн. Тендер вже завершено, переможець — приватне акціонерне товариство «Ремонтно-будівельна дільниця «Одесголовпостач», яким керує Олександр Фрідман.

Варто зазначити, що проти даного тендеру та схожих витрат, активно виступили волонтери Одеси, які протягом минулого тижня мітингували біля Одеської міської ради. Але, як бачимо, їх не почули.

Також комунальна установа Одеської міської ради «Центр інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики міста Одеси (ЦЕНТР-«077″)» оприлюднила тендер на придбання засобів оповіщення та інформування населення за 25,5 млн грн.

І на останок, КП «МІСЬКЗЕЛЕНТРЕСТ» вже розглядає пропозиції по тендеру на придбання багаторічних насаджень: граб колоновидний “Лукас”, тис ягідний форма «куля», тис ягідний форма «спіраль», тис ягідний форма «конус», кедр Гімалайський «Філин Блу», вишня дрібнопильчаста Канзан, граб звичайний “Блок”, тис середній Хіллi та кедр Атлаский на суму 6 000 000 грн.

Друге місце — Одеська ОВА (102,1 млн грн)

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації оприлюднив тендер та вже підписав договір на капітальний ремонт приміщень Національного університету «Одеська політехніка», пошкоджених внаслідок збройної агресії — на 42,3 млн грн. Згідно договору, що конкретно мають відновлювати — не зрозуміло, тому так зазвичай робиться, коли присутня корупційна складова.

Також департамент капітального будівництва Одеської ОДА планує реставрацію фасадів та покрівлі будівлі Одеського театру юного глядача ім. Юрія Олеши за 31,7 млн грн. та будівництво споруди цивільного захисту на території Арцизького ліцею №5 (Болградський район) за 28,1 млн грн.

Даний тендер вже завершено, переможцем стало ТОВ «ГАРАНТСТРОЙ ЮГ» зі статутним капіталом в 1000 грн. Дохід, прибуток та активи компанії за даними ресурсу Оpendatabot, у 2022 році, становлять НУЛЬ грн.

Третє місце — Маяківська сільрада (45,8 млн грн)

Маяківська сільська рада Одеського району будуватиме споруду цивільного захисту (ПРУ) на території Йосипівського ліцею за 44,3 млн грн. Населення села Йосипівка становить 1429 осіб. Замість конкурентної процедури громада уклала прямий договір з ТОВ «СТАНІ МАГНУМ», статутний капітал підприємства 12 000 грн. Варто зазначити, що чистий прибуток даного ТОВ у 2020 році склав 13800 грн, в 2021 році відомості не подавались, у 2022 — 4800 грн. Також підприємство має зобов’язання (борг) на 2,2 млн грн.

Також у Йосипівському ліцеї ТОВ «КРАУМ» ремонтуватиме санвузли за 1,5 млн грн. Статутний капітал підприємства 1000 грн.

Четверте місце — Ізмаїльска міськрада (51,3 млн грн)

Ізмаїльська міська рада Ізмаїльського району Одеської області буде проводити капітальний ремонт (відновлення) дорожнього покриття та тротуарів в місті Ізмаїл за 51,3 млн грн. В тендері переміг єдиний учасник — ТОВ «ЕВРОДОР».

П’яте місце — ДСНС (12,9 млн грн)

Медичний реабілітаційний центр «Одеський», що підпорядковується ДСНС України, вже підписав договір по обладнанню мережі Wi-Fi та IP-телефонії в закладі, вартістю 12,9 млн грн.

Шосте місце — Авангардівська селищна рада (6,6 млн грн).

Авангардівська селищна рада Одеського району оприлюднила тендер на реконструкцію міні-стадіону за 6,6 млн грн. Здається, президент щось казав, про стадіони під час війни, мабуть в громаді не чули.

Сьоме місце — Василівська сільрада (6,2 млн грн)

Василівська сільська рада Болградського району Одеської області планує укласти договір з ТОВ «СУЧАСНІ ВАНТАЖІВКИ» про купівлю міжміського пасажирського автобусу на 10+ місць за 6,2 млн грн.

Восьме місце — Одеський університет МВС (5,06 млн грн)

Одеський державний університет внутрішніх справ планує придбати три легкових автомобілі за 5 061 990 грн. Минулого ж місяця ВНЗ реставрував свій фасад за 9,2 млн грн.

Технічні характеристики бажаних автівок досить цікаві: підігрів сидіння водія та пасажира, двозоний клімат-контроль, оздоблення салону та мультимедійна система з сенсорним екраном.

Дев’яте місце — Дачненська сільрада (1,5 млн грн)

Дачненська сільська рада Одеського району заваршила тендер на розробку проектно-кошторисної документації по об’єкту: «Нове будівництво споруди подвійного призначення з властивостями протирадіаційного укриття на 650 осіб Дачненського ліцею №2» за 1,5 млн грн. Минулого місяця громада провела тендер на ремонт дороги за 68 млн грн.

Десяте місце — Одеська обласна рада (192 тисячі грн)

Десяте місце ми віддали Одеській облраді з її дивним тендером на закупівлю двох тисяч декоративних рамок для грамот формату А4. За цю кількість рамок облрада готова витратити 192 тисячі гривень.

Таким чином, одну рамку для грамоти в одеській облраді оцінено у 96 гривень. При цьому в документації на тендер немає жодних додаткових умов до товару, що запитується — продавець вільний пропонувати як дерев’яну, так і пластикову продукцію, зі склом або без нього, і так далі.

ElitExpert продовжує слідкувати за дивними закупівлями місцевої влади Одеської області, і такі міні-рейтинги нераціональних витрат публікуватиме щомісяця. Це дозволить нам, крім інших показників, оцінити ефективність роботи голів громад та керівників районів і області, бо саме на них лежить відповідальність за те, що відбувається на місцях.

Витрати за липень цього року — за посиланням.

Олена Овчиннікова, Олександр Шорохов

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top