Одеса

Від суду до суду: конфлікт за право володіння будинком в Одесі розростається

ElitExpert продовжує розбиратися у конфліктній ситуації, яка пов’язана із правом власності на будинок по вул.Львівській, 2.

ElitExpert продовжує розбиратися у конфліктній ситуації, яка пов’язана із правом власності на будинок по вул.Львівській, 2. Після публікації попередньої частини нашого матеріалу, з редакцією зв’язалися представники підприємства «Служба безпеки «ВУЛКАН», яке є однією із сторін конфлікту, повідомивши нові подробиці.

Нагадаємо, що за твердженням Олени Ромайської, будинок, що їй належить, у червні цього року зазнав рейдерського захоплення, внаслідок чого сім’я була викинута на вулицю, а майно, в тому числі твори мистецтва, опинилися в руках приватного охоронного агентства «Служба безпеки «ВУЛКАН» .

Це сталося через те, що ще 2008 року, підприємець Юрій Найда, який на той момент був чоловіком Олени Ромайської, через фірму «Славутич-95», що належала йому, взяв кредит у банку «ПУМБ» на суму в 2 мільйони 600 тисяч доларів. У заставу, щодо забезпечення кредитних зобов’язань, було передано будинок за адресою Львівська, 2, у якому вони мешкали. Цей кредит подружжям не було погашено вчасно, внаслідок чого за рішенням суду право власності на об’єкт перейшло до банку «ПУМБ». Навесні 2023 року банк перепродав будинок і боргові зобов’язання, що залишилися, «ВУЛКАНУ».

АРГУМЕНТИ «СБ «ВУЛКАН»

Як розповіли ElitExpert у компанії, «З 31 травня 2023 року «ВУЛКАН» є єдиним законним власником цього об’єкту. Право власності на вказаний будинок та земельну ділянку придбано ним на підставі договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна, укладеного між «СБ «ВУЛКАН» та АТ «ПУМБ». Під час укладання договору купівлі-продажу домоволодіння за адресою м. Одеса, вул. Львівська, 2, продавцем була надана довідка, що за вказаною адресою відсутні зареєстровані особи».

Більше того, у компанії стверджують, що тепер саме Олена Ромайська порушує права підприємства як законного власника будинку. За їхньою версією, «вже після купівлі зазначеного домоволодіння «СБ «ВУЛКАН» стало відомо, що у будинку проживають невідомі особи, які повідомили, що орендують вказаний будинок за 2 тис. доларів на місяць, та надали відповідний договір оренди».

«ВУЛКАН» побачив у цьому порушення своїх прав та звернувся до правоохоронних органів із заявою про скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України (Шахрайство), про що було внесено відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань №12023162480000781.

Також компанія «ВУЛКАН» акцентує увагу на тому, що всупереч наявній у ЗМІ інформації, за вказаною адресою не розміщується дитячий центр, а об’єкт є звичайним житловим будинком:

Про це свідчить і офіційна відповідь Департаменту освіти та науки Одеської ОВА від 25 листопада 2022 року за підписом начальника департаменту Олександра Лончака:

АРГУМЕНТИ РОМАЙСЬКОЇ

У свою чергу, Олена Ромайська надала документи про те, що її доньку, Крістину Ромайську, оформлену як ФОП, з основним видом діяльності – «дошкільна освіта», а також «денний догляд за дітьми», тому вона мала право проводити заняття з дітьми за адресою свого проживання на вул.Львівській.

Найбільш заплутаною залишається ситуація з правом проживання Олени Ромайської та її дітей у цьому будинку.

Позиція Олени заснована нарішенні Київського районного суду №520/12378/13-ц від 11.09.2017 року, згідноякому банку ПУМБ було відмовлено у вимогі виселити її та дітей з дому. Тим більше, що молодша дочка, модель Крістіна Ромайська, є особою з обмеженими фізичними можливостями.

ВИСЕЛИТИ НЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ

Через два роки у процесі виконання вимог рішення Київського районного суду м. Одеси у справі № 520/13299/16 усі відповідачі, тобто Олена Ромайська та члени її сім’ї, були визнанівтратили право користування даним будинком. Рішення набуло законної сили 5 серпня 2019 року. За дужками залишилося питання морально-етичної сфери: чи можна позбавляти єдиного житла сім’ю, під опікою якої знаходиться дитина з обмеженими фізичними можливостями?

«ВУЛКАН» у даній господарській суперечці називає себе добропорядним покупцем, надаючи документ від банку «ПУМБ», датований 24 травня 2023 р., про те, що в будинку на той момент ніхто не був зареєстрований:

Олена Ромайська вважає цю довідку фіктивною, та на підтвердження надає власні документи, видані Департаментом надання адміністративних послуг Одеської міськради від 7 червня 2023 року. Вони свідчать про те, що за адресою: Одеса, Львівська, 2 зареєстровані Олена та Крістіна Ромайські.

Яким чином Департамент протягом 14 днів видав два документи, що суперечать один одному, що стосуються одного домоволодіння, поки що залишилося нез’ясованим.

Також, досі невирішеним залишається питання про особисте майно Олени Ромайської, яке, за її словами, залишилося у вказаному будинку та має велику цінність -згори півмільйона доларів. Йдеться про обладнання для дитячого центру, особисті меблі, речі, лімітовані колекції творів мистецтва тощо.

БАНК ПІШОВ ВА-БАНК

Вивчивши документи, ElitExpert дійшов висновку, що найбільш незрозумілою у цьому конфлікті залишається роль АТ «ПУМБ». 

Оскільки саме банк міг би розставити всі крапки над “і” у цій суперечці, ми звернулися з офіційним запитом до фінансової установи. Однак у ПУМБ відмовилися коментувати ситуацію, пославшись на те, що банк за своїм статусом є юридичною особою приватного права і на нього не поширюються норми Закону «Про доступ до публічної інформації».

На даний момент ситуація виглядає наступним чином: втомившись від тривалих судових позовів та невизначених перспектив у цій справі, АТ «ПУМБ» вирішив відмовитися від проблемного активу, виставивши його на продаж, після чого його купило підприємство «СБ «ВУЛКАН». При цьому було проігноровано норму закону, згідно з якою банк мав запропонувати право першочергового викупу родині Ромайських, зареєстрованих у цьому будинку.

Олена Ромайська написала заяву в поліцію про заволодіння майном, звернулася до виконавчої служби і має намір продовжувати судові провадження за свій будинок.

І, мабуть, ситуація, що склалася, ще дуже довго буде служити предметом розгляду в різних судах.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top