Новини

Право монополіста: десятки тисяч одеситів довгі роки переплачують мільйони гривень за електроенергію

Тисячі мешканців Одеси вже багато років змушені втричі переплачувати за електрику, не зумівши добитися жодної реакції на те, що відбувається з боку міської влади та енергопостачальної компанії. Йдеться про загальноміську проблему, яка торкається десятків одеських новобудов, мешканці яких через позицію енергетичного монополіста, компанії «ДТЕК Одеські електромережі» — платять за електроенергію не за побутовим, а за промисловим тарифом: таким же, за яким ДТЕК постачає електрику на будмайданчик. Навіть якщо будинок зданий в експлуатацію три, п’ять, сім років тому, монополіст продовжує вважати його будівельним майданчиком.

Зокрема, як розповіли ElitExpert жителі ЖК «Манхеттен», розташованого у Київському районі Одеси, їхній будинок заселений та зданий в експлуатацію вже кілька років тому. Відповідно, тариф на електрику має бути побутовим, як для звичайних житлових будинків – зараз, після останніх підвищень, він становить 2,64 гривні/кВт-година. Однак аж до 24 лютого 2022 року мешканці змушені були платити за промисловим тарифом, що становить близько 8 гривень/кВт-година.

І хоча на час військового стану, постановою уряду, мешканці цієї та інших новобудов, що потрапили в таку ж пастку, автоматично переведені на побутовий тариф — дана пільга діятиме для них лише до кінця війни. При цьому ліфти, освітлення та все інше обладнання в будинку продовжують оплачуватись за комерційним тарифом за вісім гривень/кВт-годину.

Жителі досі не мають прямих договорів із ДТЕК, вони змушені платити за електрику керуючої компанії. За їхніми словами, забудовник намагається узгодити документи на обладнання підстанції, але зустрічає жорсткий опір з боку ДПЕК та погоджувальних органів.

Навіть коли мешканці, не бажаючи миритися з такою ситуацією, ставлять свої лічильники (і на побутові потреби, і на загальне користування), і платять за ними, ДТЕК не бере їх до уваги та не пломбує.

Ситуація виглядає тим абсурднішою, що всі ці будинки без проблем укладають прямі договори з іншими одеськими монополістами, включаючи «Одесагаз», «Інфоксводоканал», КП «Теплопостачання», а перешкоди виникають лише у випадку з ДТЕК.

Наступний пласт проблем – відсутність нормального формату взаємовідносин між ОСББ та енергопостачальною компанією. Мешканці завалюють суди позовами, постійно звертаються до ДТЕК з проханням укласти з кожним споживачем індивідуальний договір або перевести їх ОСББ на звичайний громадянський тариф, але з компанії надходять формальні відписки, а питання так і не вирішується.

Ще на прес-конференції 2021 року голови ОСББ з різних районів міста надавали відповіді енергетичній компанії на численні звернення громадян, написані як під копірку – у ДТЕК посилалися на те, що забудовниками, нібито, не виконано якихось технічних умов, і більше – жодних аргументів.

Аналогічно в ДПЕК прокоментували ElitExpert і ситуацію з ЖК «Манхеттен»:
«ЖК «Манхеттен» підключений до мереж АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» за тимчасовою схемою. Постійну схему електропостачання будинку ЖК «Манхеттен» на сьогоднішній день не реалізовано через невиконання забудовником технічних умов, що дозволяють заживити будинок як житловий комплекс і збільшити його потужність. Тому оператор системи розподілу не може гарантувати якість та надійність електропостачання цього будинку», — йдеться у відповіді компанії.

У результаті через політику «ДТЕК Одеські електромережі» жителі Одеси продовжують страждати від явно невиправданих та нелогічних тарифів на електроенергію. При цьому, ні влада, ні регулюючі органи, схоже, не можуть або не хочуть вплинути на ситуацію, залишаючи людей віч-на-віч із їх проблемою.

Можливо, лише широкий суспільний резонанс та увага з боку експертних та правозахисних організацій зможе змусити монополіста вирішити цю проблему.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top