Сьогодні у світі

Президент США зустрівся з лідером Кітаю та обговорив Україну

Також він назвав Сі Цзіньпіна «комуністичним диктатором».

Президент США Джо Байден після першої більш ніж за рік зустрічі із главою КНР Сі Цзіньпіном заявив, що переговори з Сі були «одними з найконструктивніших і найпродуктивніших дискусій, які коли-небудь були».

«Ми не завжди погоджувалися, але мої переговори з Сі завжди прямі. Довіряй, але перевіряй, як говорить стара приказка. Ось де я. Стосунки між США та Китаєм конкурентні. Моя відповідальність – зробити це раціональним і керованим, щоб це не призводило до конфлікту», — сказав Байден.

Глава Білого дому наголосив, що Сі був «чесним», попри розбіжності між ними, а на переговорах вони погодилися «взяти слухавку», якщо хтось із них захоче продовжити діалог.

«Ми з президентом Сі також обмінялися думками щодо низки регіональних і глобальних питань, включаючи відмову Росії зупинити жорстоку та агресивну війну проти України та конфлікт в Газі», – зазначив Джо Байден.

У свою чергу Сі Цзіньпін заявив, що відносини між Китаєм і США останні 50 років були напружені, а країни зіштовхувались з проблемами того чи іншого роду, але на планеті Земля є достатньо місця для успіху обох країн.

«Проте ми продовжували рухатися вперед серед поворотів. Для двох великих країн, таких як Китай і Сполучені Штати, відвернутися одна від одної — не вихід…», — зазначив він.

При тому, Байдену поставили запитання, чи продовжуватиме він називати Сі диктатором, на що він відповів ствердно.

«Ну, подивіться, так воно і є. Він диктатор у тому сенсі, що він людина, яка керує комуністичною країною. Китайський уряд абсолютно відрізняється від нашого», – заявив американський лідер.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top