Новини

Судова драма Олени Ромайської: відому одеситку намагаються вигнати з власного будинку

Подробиці гучного скандалу.

Нещодавно гучне продовження отримала історія, що тягнеться вже 15 років — вона пов’язана з конфліктом навколо боргових зобов’язань і боротьбою за свій будинок, яку веде Олена Ромайська, відомий в Одесі клінічний психолог, спеціаліст психосоматики, президент «Федерації краси» та благодійниця.

За її твердженням, приватний будинок, що належить їй, за адресою: Львівська, 2 в Одесі, у червні зазнав рейдерського захоплення, внаслідок чого сім’я була викинута буквально на вулицю, а майно, в тому числі твори мистецтва, опинилися в руках приватної охоронної компанії. ElitExpert розбірався у ситуації.

Як розповідає Олена Ромайська, ще 2008 року її колишній чоловік Юрій Найда через фірму “Славутич-95”, що йому належала, взяв кредит у банку “ПУМБ” на суму в 2 мільйони 600 тисяч доларів. Без відома дружини у заставу щодо забезпечення кредитних зобов’язань було передано будинок за адресою Львівська, 2, в якому вони проживали. Далі ситуація розгорталася за класичним, і можна сказати роками відпрацьованому сценарієм – у сім’ї з’явилися фінансові проблеми, кредит не було виплачено вчасно, внаслідок чого, за рішенням суду, право власності на об’єкт було визнано за банком “ПУМБ”.

З того моменту Олена Ромайська розпочала довгу боротьбу за своє “родове гніздо” – справа в тому, що юридично будинок завжди належав виключно їй, був отриманий у подарунок від матері та не був майном, спільно нажитим у шлюбі. Більше того, вона проживає в цьому будинку з трьома дітьми, це єдине житло, яке вони мають, а молодша донька є особою з обмеженими фізичними можливостями. Йдеться про двадцятирічну Христину Ромайську, яка, незважаючи на діагноз ДЦП, стала відомою та успішню моделлю, що працює з Андре Таном та Gucci.

У 2013 році до Єдиного реєстру нерухомості було внесено інформацію, що власником будинку став банк “ПУМБ”. Звичайно, що власниця з таким рішенням не погодилася, після чого потягнулися нескінченні судові справи. Деякі з них Олена Ромайська вигравала, деякі програвала, проте суди йдуть досі і остаточну точку у справі ще не поставлено.

Тоді ж, у 2013 році, банк вперше спробував захопити будинок силою та виселити родину на вулицю – це був гучний скандал із залученням ЗМІ та широким громадським резонансом. Втім, тоді будинок удалося відстояти.

Водночас Київський районний суд своїм рішенням від 11.09.2017 року (яке потім було підтверджено всіма судовими інстанціями, включаючи Верховний суд), ухвалив, що ні її, ні її дітей не мають права виселяти з дому.

Однак це був лише тимчасовий перепочинок, тому незабаром ситуація знову загрузла в юридичних колізіях. Якимось чином банк “ПУМБ” взяв довідку про те, що в будівлі за адресою Львівська, 2 ніхто не прописаний, і таким чином, було дано новий поштовх процесу виселення. Як банк міг отримати фіктивну довідку, невідомо, і Олена Ромайська вважає, що без корупційної складової не обійшлося. Адже насправді всі члени її сім’ї завжди були зареєстровані у цьому будинку, підтвердженням чого є численні виписки з ЦНАП різних років.

Пізніше, бачачи, що ситуація заплутується, банк ПУМБ перепродав боргові зобов’язання приватному охоронному агентству «Служба безпеки «Вулкан», що, на думку адвокатів Ромайської, було незаконним.

У результаті протилежна сторона перейшла до силових методів і озброєні люди “пішли на штурм” будівлі.

“Відбулося рейдерське захоплення мого будинку, – каже Олена Ромайська. — У будинку замінили замки, а 29 вересня мене та моїх дітей просто не пустили на територію дома. При цьому в ньому знаходиться майно великої цінності — понад півмільйона доларів. Зокрема, обладнання для дитячого центру, мої особисті меблі, особисті речі, лімітовані колекції творів мистецтва та багато іншого. У якому стані це майно після захоплення, невідоме”.

Наразі написано заяву до поліції про заволодіння майном, готується звернення до виконавчої служби. Крім того, Олена Ромайська має намір продовжувати судові розгляди, вважаючи незаконним продаж боргових зобов’язань охоронному агентству «Вулкан».

Аби повною мірою розібратися у причинах цього багаторічного конфлікту, агентство ElitExpert проводить журналістське розслідування. У нашому розпорядженні є документи, надані власницею будинку Оленою Ромайською, і ми сподіваємося найближчим часом отримати відповіді на наші запити від керівництва банку “ПУМБ”, правоохоронних органів та охоронного агентства “Вулкан”.

Затягувати вирішення такого гострого соціального питання та ще й під час війни держава та правоохоронці, впевнені, не стануть.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top