Розслідування

Справа про вкрадені активи: за два роки слідство повністю провалило роботу

Видання «ПолітІнфо» опублікувало матеріал, присвячений «підсумкам« дворічної роботи поліції та прокуратури у справі розслідування захоплення активів громадської організації «Центр захисту інвалідів». Ці активи, нагадаємо, включають одеські бізнес-центр «Київ» та ТЦ «Грецький».

Як зазначає видання, 26 листопада 2021 року нотаріус Тетяна Домбровська без законних підстав змінила власників одеських підприємств, які володіють БЦ «Київ» та ТЦ «Грецький», передавши їх у власність іншої структури – ПП «Дагда-2013». За 10 хвилин «роботи» нотаріуса було по суті вкрадено 400 млн. гривень.

Через годину, власники «Дагда-2013» перепродали отримане майно компанії «Ларгент» Тараса Іспанюка. Таким чином сталося те, що прийнято називати типовим рейдерським захопленням – незаконне переоформлення власності та легалізація активів.

За даними фактами було відкрито кримінальне провадження, проте за два наступні роки Головне слідче управління Нацполіції під керівництвом Максима Цукірідзе та Офіс Генпрокурора, який очолює  Андрій Костін,«добилося« воістину «грандіозних успіхів».

Навпаки, було відкрито кримінальне провадження проти законних власників, «Центру захисту інвалідів». Також «ПолітІнфо» заначає, що у справу підкинуті фіктивні «речові докази», які нібито підтверджують, що законні власники самі зробили це рейдерське захоплення; у «ЦЗІ» було проведено 20 обшуків, вилучено сотні документів та заблоковано господарську діяльність організації. Крім того, на активи бл накладено арешт, щоб не повертати їх власникам за рішенням Антирейдерської комісії.

Підсумки роботи правоохоронців за два роки дивують: учасників злочину = «не встановлено», організатор – «не встановлено», «чорний нотаріус» та «чорний реєстратор» продовжують спокійно працювати. При цьому, за бажання,цей злочин можна розкрити за лічені дні, оскільки абсолютно всі докази шахрайської схеми засвідчені нотаріально і зберігаються у Держреєстрі.

У публікації «ПолітІнфо» висловлюється припущення, що слідство не діє тому, що було добре фінансово «мотивовано».

При цьому,постраждала сторона неодноразово писала скарги на перебіг слідства Генпрокурору Костіну, начальнику Головного слідчого управління Цуцкірідзе, голові Нацполіції Виговському – і все безрезультатно.

Журналісти зазначають, що правоохоронці не зробили нічого з того, що повинні були зробити насамперед:

  •  судово-технічну експертизу дій нотаріуса Домбровської не було проведено, оскільки слідство не передало експерту матеріали;
  • легалізацію вкрадених активів не доведено, тому що виїмки документів не зроблено;
  • експертиза підписів учасників схема не була проведена,

На окрему згадку заслуговує ситуація з допитом свідків. Чотири раз потерпіла сторона зверталася до слідства з клопотанням про допит важливого свідка Ланіна, але за два роки слідчий І.Борець не знайшов час його допитати. У результаті Ланін помер, так і не зумівши пролити світло на дану справу.

З іншого боку, якісь формальні події слідство все-таки зробило, але вони були безрезультатні. Наприклад,допити, на яких не поставлено жодного важливого питання;обшуки, в ході яких нічого у зловмисників вилучено не було — до того ж проведення навіть таких слідчих дій вдалося домогтися лише за рішенням суду.

Ця ситуація показує певний занепад професіоналізму правоохоронних органів. Ніхто з ходу не назве ні однієї розкритої останніми роками гучної справи, а от про тиск на бізнес та дику корупцію у правоохоронному середовищі знає кожен другий. То, можливо, настав час щось кардинально міняти.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top