Новини

США та Україна шукають нову стратегію після провалу контрнаступу, — NYT

Американські та українські військові шукають нової стратегії, до якої вони можуть перейти на початку наступного року. Це відбувається після невдалого контрнаступу влітку 2023-го та в період складнощів у Вашингтоні з виділенням нового пакету допомоги, пише газета The New York Times із посиланням на американських та українських чиновників.

Володимир Зеленський прибув до Вашингтона у критичний момент «як на полі бою, так і на Капітолійському пагорбі», пише видання. Пошук нового підходу обумовлений невдачею багатомісячного контрнаступу України, а також тижнями напружених дискусій між найвищими американськими чиновниками та їхніми українськими колегами.

Американські офіційні особи кажуть, що без зміни стратегії 2024 рік може бути схожим на 1916-й. У цей смертоносний рік Першої світової війни тисячі солдатів загинули, а лінії бойових дій змінилися дуже мало.

США активізують військові консультації, які вони надають Україні. Зокрема, до Києва направлено генерала, який проведе значний час на місцях. Військові кажуть, що сподіваються опрацювати деталі нової стратегії наступного місяця під час серії військових ігор, які планується провести у Вісбадені (Німеччина).

У Вашингтоні дотримуються консервативної стратегії: ЗСУ мають окопатися, утримувати території, нарощувати сили та запаси протягом року. Українці ж хочуть перейти в атаку чи то на землі, чи то за допомогою далеких ударів, «в надії привернути увагу всього світу».

За словами американських чиновників, багато українських лідерів не усвідомлюють, наскільки нестабільним є подальше фінансування війни з боку США. За їхніми словами, ці українські генерали та високопоставлені цивільні чиновники мають нереалістичні очікування щодо американського постачання. Вони зокрема просять мільйони артилерійських снарядів із західних запасів, яких не існує.

Американські офіційні особи заявляють, що Україні доведеться воювати з більш обмеженим бюджетом та нарощувати здатність самостійно виробляти зброю протягом 2024 року.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top