Новини

Німеччина надає Україні танки Leopard 2

Leopard 2

Уряд Німеччини оголосив про плани поставити Україні 14 танків Leopard 2, що належать цій країні, і дозволити іншим країнам відправити свої танки, поклавши край багатомісячним дебатам між західними союзниками і потенційно сприяючи зміщенню балансу сил на полі бою.

«Наша мета – швидко зібрати два батальйони з танками Leopard 2 для України. Як перший крок Німеччина надасть 14 танків Leopard 2 A6 із запасів Бундесверу. Інші європейські партнери також передадуть танки Leopard-2», — йдеться у заяві канцлера Олафа Шольца.

Washington Post пише, що це стало наслідком домовленості у США – адміністрація Байдена також має оголосити в середу, що відправить основний бойовий танк США M1 Abrams.

Українська влада розраховує, що танки Leopard 2, які швидкі, відносно прості в експлуатації та є у великій кількості в Європі, допоможуть військам здобути перевагу на полі бою.

Як виробник Leopard 2, одного з найбільш широко використовуваних танків у Європі, Німеччина володіє ключем до всього пакету танків, які готуються до постачання в Україну, оскільки для реекспорту потрібне схвалення Берліна. Польща та низка інших європейських членів НАТО заявили, що готові відправити Leopard 2. Фінляндія, Греція, Польща, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Туреччина мають щонайменше 100 з них.

«Це спокуслива новина для пошарпаної та хороброї України» – написала у Twitter Марі-Агнес Штрак-Циммерманн, голова комітету з оборони німецького парламенту. Згода на відправку «Леопардів» — це великий крок до того, щоб Україна закінчила війну, «вигравши її», — сказав Норберт Ретген, парламентарій від християнських демократів та експерт із зовнішньої політики.

Що стосується американських «Абрамсів», за інформацією видання планується закупити не менше 31 танка та вісім машин підтримки.

Leopard 2

Минулого тижня польські офіційні особи заявили, що планують розпочати навчання українців на «Леопардах» протягом кількох днів. Іншою можливістю може бути підготовка більшої кількості українських сил на полігоні Графенвер у баварській сільській місцевості Німеччини. Також цього місяця на базі США, найбільшої в Європі, розмістили батальйон із понад 600 українських військовослужбовців, щоб навчитися використовувати артилерію, бойові машини піхоти та інше західне озброєння у війні, щоб перейти у наступ.

За інформацією ЗМІ наразі Європа налічує загалом близько 1700 танків Leopard 2: Німеччина — понад 320 (засекречено), Іспанія — 327, Туреччина – 316, Польща — 247, Фінлянція — понад 200 (засекречено), Греція – 183, Швеція – 100.

Leopard 2

Також кілька Leopard 2 мають на озброєнні Норвегія, Нідерланди, Чехія, Словаччина, Данія, Австрія, Португалія та Угорщина.

У свою чергу військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір», Олександр Коваленко розповідає, що в контексті надання допомоги танками слід звернути увагу саме на можливість комплектації підрозділів «рота/батальйон/бригада» однаковою технікою.

«Тобто, із 3 стандартних британських рот Challenger 2 можна сформувати 4 роти ЗСУ. Але це, скажімо так, невеликий оффтоп, хоча не можна сказати, що він не важливий для розуміння невеликих відмінностей, які також впливатимуть на перспективи формування танкових підрозділів ЗСУ. Вже зараз Україна може отримати повноцінний батальйон чи навіть полк. А в короткостроковій перспективі – танкову бригаду», — пише експерт.

Загалом Україні може бути передано від усіх країн партнерів до 200 Leopard 2, що відповідає 2 бригадам.

Танки зі США. Про них дуже активно заговорили з початку цього тижня і говорять про готовність Вашингтона передати Україні від 30 до 50 танків. Поки що складно сказати в якому режимі і термінах буде здійснюватися дана передача, але ми говоримо про кількість танкового батальйону/полку.

Загалом же, на думку Олександра Коваленка, перспективне постачання може становити понад 300 одиниць танків вищезгаданих моделей. 300 сучасних західних танків.

«На даний час росіяни мають серйозні проблеми із забезпечення своїх військ штатною комплектацією техніки. Практично кожен підрозділ недоукомплектований танками. А самі танки далеко не відповідають сучасній війні Т-72, Т-80, а також Т-62.

Нещодавно по мережі гуляло відео на якому ЗСУ підбили з гранатомета АТ4 танк Т-90М «Прорив». З гранатомету АТ4, призначений для ураження середньо та легкоброньованої техніки», — підсумував експерт.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top