Експертний клуб

Олександр Коваленко: Допомога Україні боєприпасами та про снарядний голод

Періодично у ЗМІ з’являється інформація, що у партнерів України закінчуються боєприпаси, які вони можуть постачати ЗСУ.

Про стан поставок та забезпечення ЗСУ зброєю розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір», Олександр Коваленко.

Нещодавній пакет допомоги Україні по лінії USAI у своїй відкритій частині розставив всі крапки над «i» в цьому питанні. Мова йде про пакет допомоги від США, сумою на $1,85 млрд.

Усі звернули увагу виключно на передачу Україні ЗРК Patriot, але розберемо другу частину пакету допомоги на суму $850 млн:

  • 45 тис. 152мм артилерійських снарядів
  • 20 тис. 122мм артилерійських снарядів
  • 50 тис. 122-мм реактивних снарядів для систем БМ-21 «Град»
  • 100 тис. 125-мм танкових боєприпасів

Насамперед зазначу, що ЗСУ зараз застосовують, комбіновані зразки артилерії НАТОвського калібру та пострадянського. Тобто нам потрібні як боєприпаси радянського зразка, так і західного не в пропорційному обсязі, але достатньому.

У другу чергу нагадаю, що у лютому-березні-квітні артилерія РОВ (російських окупаційних військ) робила в середньому і навіть понад 70 тис пострілів на добу. В даний час їх середній показник 20 тис пострілів на добу, що говорить про виснаження запасів БК і неминуче наближення снарядного голоду.

У свою чергу ЗСУ мають середньодобовий показник пострілів 4-5 тис, з піковими показниками 7 тис і більше. Але, загалом, показник відстрілу БК стабільний і відрізняється лише інтенсивністю та концентрацією арти у тій чи іншій локації.

А тепер розглянемо пакет допомоги від США з іншого ракурсу.

Сумарно нам буде передано від США 115 000 снарядів для ствольної та реактивної артилерії, що за 5 тисяч пострілів на добу дозволить вести вогонь протягом 23 днів.

Але, нагадаю, що вогневі завдання у зоні БД виконує не лише радянський зразок арти, а й НАТОвський. Тобто, грубо кажучи, цього боєкомплекту достатньо для задоволення потреб артилерії більш ніж на 23 дні. Наприклад, умовно на місяць.

Далі 100 тис. 125-мм танкових боєприпасів. Це багато чи мало? Відповімо на це питання виходячи з показника середнього ресурсу ствола 125-мм 2А26-2А46 – 600 пострілів. Тобто, ця кількість зброї дозволить 165 танкам здійснити 600 пострілів.

Тут я хочу зробити ремарку і відзначити, що в умовах повномасштабної війни з високою інтенсивністю бойових дій рідкісний танковий ствол встигає, з цілком об’єктивних причин, виробити середній ресурс пострілів.

Отже, що ми маємо? А ми маємо забезпечення України, тільки від США, фактично на місяць, а можливо й більше, боєкомплектом для стабільно інтенсивного ведення вогневого придушення російських окупантів як артилерією, так і іншими засобами поразки.

Періодичність виділення пакетів допомоги у середньому 2 тижні. Тобто через 2 тижні ми побачимо нову номенклатуру підтримки, серед якої також будуть ті чи інші типи боєприпасів, як пострадянського, так і НАТОвського калібрів.

Головний висновок із усього вищевикладеного в тому, що підтримка України здійснювалася на стабільному рівні, протягом усього року, у відсотковому показнику з очевидним зростанням та розширенням номенклатури поставок. У той же час середній показник пострілів арти РОВ падає.

Таким чином, не зменшується, а очевидно, що поступово зростає потенціал вогневої переваги ВСУ, вельми контрастує зі зменшуючимся потенціалом РОВ, які й до того, насилу стримували натиск українських контрнаступів, а в період снарядного голоду… Ну ви зрозуміли.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top