Економіка

Що буде з вартістю біткоїна у 2023 році? — експерти

Початок 2023 року тішить впевненим зростанням біткоїну. Користувачі, які втомилися від виснажливого ведмежого ринку, ймовірно, задаються питанням, чи не означає це те, що відбувається кардинальна зміну тренду.  

Озброївшись інструментами теханалізу, індикаторами та думками експертів, ForkLog розібрався у поточній ситуації.

Що кажуть індикатори?

Інструменти теханалізу

З початку року ціна першої криптовалюти зросла на ~40% — із позначок у районі $16 500 до ~$23 100 (станом на 24.01.2023). Однак цифровому золоту ще дуже далеко до історичного максимуму (ATH), що досяг 10.11.2021, близько $69 000.

1-price
Ціна біткоїну торгується на ~66% нижче за ATH. Дані Messari станом на 24.01.2023.

Однак позитивні зміни у ринковій кон’юнктурі та показниках безлічі індикаторів обнадіюють.

«Хоч і залишається ризик відкату і ретесту [мінімумів], цілком імовірно, що ми входимо на ранні стадії нового бичачого ринку», — поділився думкою засновник Look Into Bitcoin Філіп Свіфт.

На тижневому графіку нижче видно, що на початку року біткоїн вистояв ключовий рівень підтримки B. Відштовхнувшись від нього, ціна, як ніж крізь масло, пройшла зону A. Остання досить довго слугувала опорою нестабільному ринку до колапсу FTX .

2-TA-chart
Ключові рівні на тижневому графіку BTC/USD. Дані: TradingView, Look Into Bitcoin .

Свіфт не виключає можливість відновлення низхідного тренду. Однак, за його словами, шлях найменшого опору лежить нагору. Наступна важлива мета — близько позначки $25 000. 

Вперше з кінця грудня 2021 року ціна біткоїну виявилася вищою за 200-денний середній рівень — свого роду кордони між ведмежим і бичачим ринками.

2_1-200-DMA
Дані: Glassnode .

Важливо, що січневе відновлення ціни підтримувалося значним зростанням обсягів торгів.

2_2-TradingVolume
Дані: Arcane Research .

Індикатори

На початку листопада 2022 року котирування першої криптовалюти пробили дно попереднього ринкового циклу . Багатьом здавалося, що після подолання нижнього екстремуму не за горами консолідація з відновленням та новим бичачим трендом. Однак невдовзі виник черговий «чорний лебідь» — звалилася величезна бізнес-імперія Сема Бенкмана-Фріда. На тлі колапсу FTX цифрове золото досягло позначки $15 476 (у парі BTC/USDT на біржі Binance). 

Індикатори Cumulative Value Days Destroyed (CVDD) та збалансованої ціни у другій половині року вказали на високу ймовірність досягнення котируваннями циклічного дна. Через деякий час справді почалася консолідація з подальшим відновленням ринку.

3-Price-Forecast-Tools
Дані: Look Into Bitcoin .

Щодня після відскоку ціни від ключових значень метрик збільшуються шанси продовження ралі, підкреслив Філіп Свіфт.

2022 рік був справді складним для майнерів — зростання хешрейту і складності за падальної ціни змусило багатьох гравців продавати цифрові запаси та/або виходити з ринку. 

На тлі того, що відбувається, мультиплікатор Пьюелла опустився в смугу накопичення. В даний час спостерігається вихід індикатора із «зеленої зони», що історично означало зміну ведмежої фази на бичачу.

4-The-Puell-Multiple
Дані: Look Into Bitcoin .

Перетин «хеш-стрічок» та вихід із «червоної зони» метрики Hash Ribbons вказує на те, що найгірші часи для майнерів уже позаду, а також на потенціал продовження ралі цифрового золота.

5-Hash-Ribbons
Дані: Look Into Bitcoin .

Наведені вище індикатори, на думку Свіфта, сигналізують про повернення впевненості інвесторів. Поліпшення ринкових настроїв здатне знизити потенційний тиск продажів, що також є сприятливим чинником ціни. 

Котирування біткоїну вперше за довгий період піднялися вище за реалізовану вартість. Це також позитивний сигнал для учасників ринку, що вказує на можливе завершення ведмежої фази.

6-Realized-Price
Дані: Look Into Bitcoin .

На тлі ринкової паніки через колапс FTX та його наслідки реалізована капіталізація біткоїну наприкінці грудня падала на 18,8% по відношенню до ATH. Це другий за величиною показник історії.

14-BTC-Realized-Cap-Drawdown
Дані: Glassnode, Bitcoin Magazine .

Подібні просідання — рідкісна можливість для покупців, впевнені аналітики Bitcoin Magazine. Вони переконані, що придбання першої криптовалюти у такі періоди обіцяє значний прибуток у довгостроковій перспективі. 

Помаранчева лінія індикатора MVRV Z-Score виходить із «зеленої зони» – це ще один сигнал про проходження дна.

7-MVRV-1
Дані: Look Into Bitcoin .

Теза про зміну фаз ринку підтверджує і довгостроковий індикатор — RHODL Ratio. Його помаранчева лінія готується залишити зону перепроданості. Остання означає найбільш сприятливий період для реалізації стратегії Buy&Hold та/або DCA .

8-RHODL
Дані: Look Into Bitcoin .

Тривале падіння ціни не надто позначилося на ончейн-активності. Наприклад, у 2022 році через мережу першої криптовалюти пройшло понад 556 млн. BTC вартістю майже $15 трлн. Порівняно з попереднім роком показник зріс на 102%.

8_1-BTC-Total-Transfer-Volume
Дані: Bitcoin Magazine .

Ринкові настрої

Індикатор aSOPR нарешті подолав позначку 1.0, з-під якої він не виходив з кінця квітня минулого року. Це ознака поліпшення ринкових настроїв, що вказує на наявність достатнього попиту для абсорбування продажів, викликаних фіксацією прибутку.

9-aSOPR-1
Дані: Glassnode .

Про появу впевненості серед інвесторів свідчить також криптовалютний «індекс страху та жадібності». Він нарешті перейшов до нейтральних значень, хоча з квітня 2022 практично не залишав зону «страху».

Адреси та авуари ходлерів

Важливий фундаментальний фактор — збільшення числа біткоін-адрес з ненульовим балансом. Він вказує на зростання кількості учасників ринку та акумуляцію монет на гаманцях тих, хто вірить у довгостроковий потенціал біткоїну.  

Наприклад, у 2022 році кількість адрес з балансом ≥ 1 BTC зросла на 20%. Показник збільшується експоненційно, наближаючись до позначки 1 млн.

11-BTC-and-more
Дані: Glassnode, аналітичний звіт ForkLog за 2022 рік .

Позитивна динаміка рік у рік спостерігається і за більш «дрібними» адресами, на яких щонайменше 0,01 BTC та 0,1 BTC.

12-001-BTC-i-01-BTC
Дані: Glassnode, Bitcoin Magazine .

Число біткоїнів на гаманцях ходлерів (враховуються монети «віком» понад 155 днів) впритул підібралося до позначки 14 млн BTC. Це ~72,5% загального обсягу ринкової пропозиції першої криптовалюти.

12_1-BTC-Annual-Long-Term-Supply
Дані: Glassnode, Bitcoin Magazine .

«У всьому світі є люди, які набувають цього активу. Є величезна та зростаюча категорія людей, які накопичують [біткоїн], незважаючи на ціну», — зазначив Ділан Леклер з Bitcoin Magazine.

Виважені за реалізованою ціною HODL-хвилі біткоїну вказують на повне «перезавантаження» ринку після досягнутого наприкінці 2021 року піку (червоні та жовті смуги). Подібне «охолодження» відбувалося на дні минулих ведмежих фаз.

12_2-HODL-Waves
Дані: Look Into Bitcoin .

Макрофактори

Обмежена пропозиція та безліч інших факторів дають підстави припустити, що масове прийняття на глобальному рівні здатне підштовхнути ціну біткоїну до надхмарних висот. 

Капіталізація першої криптовалюти становить менше $500 млрд . Відповідний показник золота — майже $12 трлн, інструментів з фіксованою прибутковістю — $127 трлн, а ринку житлової нерухомості — понад $250 трлн.

13-Total-Global-Store-of-Wealth-Estimates
Дані: Bitcoin Magazine .

Якщо частка зосередженого в биткоїні світового багатства досягне хоча б 1%, ціна криптовалюти перевищить $300 000, а капіталізація становитиме $5,9 трлн. 

Загальновідомо, що геополітична ситуація та макрофактори значною мірою впливають на ринки капіталу та економічне зростання. Рух ціни біткоїну також не відбувається у вакуумі. Перша криптовалюта дорожчала на тлі спричиненого коронакризою повсюдного вливання ліквідності. Але як тільки влада США посилила монетарну політику, зростання швидко змінилося падінням. 

Згідно з прогнозами 61 із 90 опитаних Reuters економістів, вважають, що ставка ФРС досягне свого піку на рівні 4,75% -5% у березні. Потім, ймовірно, регулятор утримуватиме показник на незмінному рівні принаймні до кінця року.

Довгий час ціна першої криптовалюти рухалася майже синхронно із ринком американських акцій. Останні, своєю чергою, чутливо реагували зміну ставки ФРС.

Однак на початку 2023 року кореляція біткоїну з індексом NASDAQ впала до позначки 0,29. Це найнижче значення з грудня 2021 року.

15-BTC-and-Nasdaq-correlation
Динаміка кореляції біткоїну з індексом Nasdaq. Дані: Arcane Research .

Не виключено, що завдяки «відв’язці» від фондового ринку в криптоспівтоваристві незабаром спливе вже призабутий наратив про біткоїна як захисний актив.

Що кажуть експерти?

Стратег Bloomberg Майк Макглоун переконаний , що перша криптовалюта формує дно в тому ж ключі, як це було до початку бичачої фази у 2019 році. Істотна відмінність полягає у посиленні монетарної політики у світі.

Чотири роки тому спостерігалося повсюдне зниження відсоткових ставок грошовими регуляторами. Наразі вони їх все ще підвищують, повідомив фахівець.

«Тоді ФРС вже почала пом’якшення, і ми втримали дно і вирвалися вищим. […] Нині вони агресивно посилюють [політику]. Дайте йому трохи часу. Загалом так, бичача картинка», — пояснив Макглоун.

Старший аналітик Arcane Research Ветле Лунде також із оптимізмом дивиться на майбутні перспективи цифрового золота.

«Зниження кореляції — позитивний фактор для ринку», — підкреслив він.

Враховуючи значення ончейн-індикаторів, Свіфт прогнозує розвиток висхідного тренду.

«Цілком можливо, що зараз найкращий час для накопичення біткоїну до початку нового бичачого ралі», — поділився міркуваннями експерт.

Висновки

У цьому огляді розглянуто ситуацію виключно з цифрового золота. Однак для багатьох очевидно, що зростання біткоїну стане потужним драйвером відновлення решти ринку, оскільки більшість монет тісно корелює з першою криптовалютою. 

Нестримне зростання хешрейту всупереч падаючій ціні вкотре свідчить про безперервні інвестиції майнерів в обладнання та їхню впевненість у майбутніх перспективах ринку. 

Вражає непохитність ходлерів, які накопичують активи, незважаючи на цінову динаміку. Обнадіює і зростання числа монет на різних категоріях щодо «дрібних» адрес. 

Багато ончейн-індикатори вже сигналізують про завершення ведмежої фази ринку. Це означає, що консолідація і бичаче ралі не за горами, настав час пристебнути ремені

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top