Новини

«Наїзд» на Одеські підприємства призвів до міжнародного скандалу

В Одеському регіоні триває конфліктна ситуація, пов’язана з тиском силовиків на групу компаній «Крупяний Двір», «Аттуаль» і «Трапеза»: стратегічні підприємства, які забезпечують крупами, бобовими, злаковими та сіллю близько 40% споживчого ринку України та користуються популярністю та довірою мільйонів покупців. Продукцію компаній можна знайти від маленьких кіосків «біля дому» до полиць національних торгових мереж у будь-якому куточку України.

Проте 12 липня на територію підприємств, що розташовані у смт. Радісне Березовського району, з обшуками зайшли силовики та фактично заблокували роботу компаній.

І поки ніякої реакції від Феміди на необґрунтований «наїзд» (а тим більше покарання винних) не було, сталося інше – ситуація вийшла за межі України, спричинивши міжнародний скандал.

Справа в тому, що в умовах найжорстокішого дефіциту солі на українському ринку саме дана група компаній налагодила постачання та подальші логістичні ланцюжки кухонної солі з Туреччини.

Якщо й раніше турецькі фури приїжджали на територію воюючої держави за великі гроші, то тепер завдяки діям одеських правоохоронців в особі Управління стратегічних розслідувань турецькі транспортники мають намір зупинити рейси до Одеси, що призведе до повного припинення поставок солі з Туреччини в Україну та нового дефіциту. на ринку.

Причиною цього став той факт, що силовики, без будь-яких дозвільних документів, під час обшуків на підприємстві раптом вирішили «перевірити» вантажівки зарубіжної держави, які не мали жодного відношення до справи, і почали «пресувати» їхніх водіїв, підданих Туреччині. Мало того, що закон було порушено: набагато гірше, що «люди в погонах» залякали водіїв, які відмовляються приїжджати до Одеси і привозити сіль та інші товари першої необхідності для воюючої країни. Причому йдеться не лише про солю – «перевірок» зазнали і водії фур, які привезли рис-сирець з Європи. Раніше основні потреби в рисі в країні покривали аграрії Херсонської області – зараз, після окупації Херсонщини, підприємцям довелося заповнювати цю нішу, налагоджувати альтернативні постачання з Європи та Туреччини.

Результатом того, що сталося, стало те, що турецькі партнери вже повідомили українську сторону про призупинення постачання в Україну. Що це, як не ознаки державної зради у воєнний час з боку силовиків?

Зокрема, найбільший турецький експортер солі — холдинг зі шведським капіталом AFRA вже зажадав від одеських підприємств виплати штрафів за простий їхній транспорт. Тим часом світова географія скандалу ще більше розширилася – днями вже шведська сторона звернулася до Посольства України у Швеції з претензіями на неправомірні дії українських правоохоронців, а також надіслала скаргу до Торгово-Промислової палати.

При цьому слід розуміти, що після 24 лютого логістика поставок з-за кордону через відсутність морського транспорту та великий попит на наземний і так зросла на 40-70%. Тепер же, у зв’язку з курсом валюти, підвищенням цін на паливо та збільшенням вартості доставки товарів до нашої країни через дії правоохоронних органів, вартість круп та солі в Україні найближчим часом зросте на 20-25%! Проте розплачуватимуться за це не поліція і не слідчі, які підтасовували документи, а й так зубожілі під час війни українці.

Щодо моральних якостей, то варто відзначити і таку маловажну, але дуже примітну деталь – перевіряючі, як у себе вдома, пройшли до їдальні для робітників підприємства (навіть не подумавши запитати дозволу в адміністрації), зі смаком там пообідали, після чого з новими силами продовжили тиснути на підприємців

Та й загалом, обшуки проходили з численними порушеннями – наприклад, один із підставних «зрозумілих», який приїхав разом із силовиками, брав чи не найдіяльнішу участь у обшуку.

Окрім обшуку на території підприємств у смт. Радісне, слідчі нагрянули з обшуками у квартири та будинки засновників, обшукували дитячі кімнати, ворушили іграшки, вилучили особисті телефони та ноутбуки.

Підсумком цього стало вилучення документації в офісі та на заводі, заблокована робота підприємств та натяки на можливість закриття перевірок за певну суму. Зрозуміло, підприємці могли «піти назустріч» і «домовитися», але вирішили вчинити, за совістю, вважаючи ганьбою здирництво хабарів в умовах військового стану у стратегічного підприємства і тепер мають намір довести справу до кінця з максимальним суспільним резонансом.

Тим більше, що ситуація безпосередньо зачіпає і величезний робочий колектив підприємств, серед яких – дружини військовослужбовців, які захищають нашу країну на фронті, переселенці з окупованих територій та десятки мешканців району, в якому довгий час не було змоги знайти гідну роботу.

У канцеляріях Одеської обласної військової адміністрації, у суді, СБУ та Адміністрації Президента вже лежать офіційні звернення засновників компаній з вимогою прирівняти незаконні дії та здирництва силовиків до державної зради у воєнний час. Звернення вже розглядаються, і зараз ГБР вже відкрило кримінальне провадження щодо здирників у погонах; заводять справу і в СБУ, а отже –

далі буде…

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top