Море та порти

Голова USAID Саманта Пауер: США виділяють Україні додатково 250 млн доларів на підтримку агросектору

Bridget Ann Brink

Днями Одесу відвідали посол США Бріджіт Брінк, керівник Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер та Віце-прем’єр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Голова USAID Саманта Пауер під час відвідин Одеського морського порту оголосила, що Сполучені Штати додатково виділять 250 млн доларів для допомоги українським фермерам, які страждають від заблокованих поставок зерна через Чорне море.

«Інвестиції через ініціативу USAID для сільськогосподарського сектору України, будуть спрямовані на розвиток інфраструктури та розширення інших експортних маршрутів. Ми колективно зацікавлені в тому, щоб українські фермери залишалися в бізнесі», — сказала Саманта Пауер під час брифінгу.

Дану інформацію також підтвердила у Twitter посол США, Бріджіт Брінк.

«Наступного дня після того, як Росія призупинила участь у Чорноморській зерновій ініціативі, USAID оголосило про виділення додаткових $250 млн на підтримку аграрного сектору, який є основою економіки України та майбутнього процвітання держави», — написала Брінк.

У прес-службі USAID повідомили, що кошти виділені у рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (AGRI-Україна). Загальний обсяг ресурсів, вкладених урядом США з ініціативи AGRI-Україна складає $350 млн.

На думку Міністра Олександра Кубракова, США також бачать перспективу розширення та модернізації Дунайського портового кластеру.

«Цифри говорять самі за себе. Минулого року у нас був загальний обсяг вантажів в 16 мільйонів тон. Лише за перше півріччя 2023 року маємо зростання перевезень, на сьогодні це 15 мільйонів тон, за рік очікуємо показник у понад 25 мільйонів тон, що становить понад чверть всього товарообігу. Такі цифри стали можливими завдяки запуску додаткових потужностей та обробці нової номенклатури вантажів», — розповів Олександр Кубраков.

Також зазначається, що вже розпочато експлуатацію понад 20 нових морських терміналів, зокрема, в Ренійському порту відкрився контейнерний термінал (до цього часу дунайські порти не обробляли контейнери взагалі). У травні цього року встановлено абсолютний місячний рекорд вантажоперевалки – 3,2 мільйона тон, та добовий рекорд – 112 тисяч тон.

Олександр Кубраков із американськими гостями обговорили проблеми блокування Росією зернового коридору та пошуку альтернативних шляхів транспортування української агропродукції.

«Наразі Україна веде переговори з генеральним секретарем ООН та керівництвом Туреччини про продовження Чорноморської зернової ініціативи і після цих консультацій ми зрозуміємо, що ми будемо робити разом з партнерами далі. Ми готові до плану Б, ми готові діяти, якщо ООН та Туреччина нас підтримають. У нас був вже досвід у листопаді, коли протягом двох днів тільки ООН та Туреччина перевіряли судна. І, мабуть, це були два дні найшвидших перевірок — 80 суден і ми довели, що всі проблеми, які ми маємо до і після, абсолютно штучні і створені росіянами», — зазначив Міністр Кубраков.

За останній рік понад тисячу суден експортували близько 33 мільйонів тон української агропродукції до 45 країн світу. Понад 60% агроекспорту через «зерновий коридор» спрямовано до країн Азії та Африки.

Відразу після заяви Росії про зупинення участі в зерновій  угоді вона почала обстрілювати Одесу та Миколаїв. Протягом двох ночей, 19 та 20 липня, під обстріл попали житлові будинки, склади та портова інфраструктура міст. В ніч на 19 липня в Одеському порту ракетами РФ було знищено 60 тисяч тон зерна, яке призначалось Китаю.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top